Złomowanie i kasacja aut – skup samochodów

Złomowanie i kasacja aut w całej Polsce, czyli licencjonowany skup samochodów

Skup aut na złom i złomowanie samochodów to podstawa działalności Auto Kurek. Jesteśmy licencjonowaną Stacją Demontażu Pojazdów, która otrzymała zezwolenie od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na złomowanie auta każdego typu. Kasacja pojazdów przeprowadzona w naszej firmie jest dzięki niemu w pełni bezpieczna i zgodna z literą prawa.

Mogą Państwo sprawdzić nasze zezwolenie – jego numer to C-65. Co to oznacza w praktyce? W Polsce istnieje cała masa złomowisk, jednak mniej niż 40% z nich ma prawo do skupu samochodów, ich legalnego złomowania oraz kasacji. W konsekwencji wiele firm działa niezgodnie z prawem i przeprowadza złomowanie pojazdu w sposób nielegalny, co często odbija się na osobach, które oddały samochody na złom. Bez odpowiednich regulacji, unieważnienia dowodu rejestracyjnego, umowy kupna i sprzedaży były właściciel dalej obciążony jest kosztem OC, a co więcej – to on może zostać oskarżony, gdy samochód zostanie użyty do przestępstwa. Skup aut do kasacji to nasza codzienna praca – od lat zyskujemy zaufanie klientów. Jeżeli interesuje Państwa kasacja pojazdów, zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące kasacji samochodu po jego eksploatacji. Nie bez powodu złomowanie aut w naszej firmie uchodzi za szybki proces.

NAJWYŻSZE
CENY ODKUPU

24h na dobę
7 dni w tygodniu

692 443 443

Jak wygląda proces obsługi złomowania?


Kontakt telefoniczny
Złomowanie pojazdów jest prostą i niewymagającą czynnością. Kasacja auta rozpoczyna się już w momencie zlecenia dyspozycji przez klienta pod numerem telefonu 692 443 443, 660 637 702 lub poprzez formularz dostępny na naszej stronie. Na naszej Stacji Demontażu Pojazdów można cały proces przeprowadzić nawet w ciągu jednego dnia! Warto na spotkanie wziąć ze sobą dowód rejestracyjny oraz dokument tożsamości czy też umowę kupna, jeśli ta będzie potrzebna. Wówczas możemy przeprowadzić szybkie auto złomowanie.

Wycena samochodu
Wówczas dokonujemy również wyceny samochodu, do której potrzebujemy jedynie podstawowych danych, np. stan oraz kompletność pojazdu, po czym przystępujemy do kolejnych kroków. Wyceniamy zarówno auta w złym stanie technicznym, jak i te praktycznie nowe, które nie noszą śladów użytkowania. Na naszej stacji demontażu złomowaniem pojazdów zajmujemy się już od wielu lat, dlatego umiemy wycenić każdy egzemplarz zgodnie ze stanem faktycznym. Zwracamy uwagę nie tylko na wady, lecz także na zalety.

Kupno samochodu
Nasi pracownicy odbierają pojazd lub klient dostarcza go do naszego punktu, gdzie sporządzamy umowę, dokonujemy unieważnienia dowodu rejestracyjnego oraz wypłacamy należną kwotę. Unieważnieniu ulegają także tablice rejestracyjne. Tak przeprowadzone wyrejestrowanie samochodu jest wiążące prawnie i kończy naszą współpracę. Wyrejestrowanie auta wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, wystawiamy dokument potwierdzający zezłomowanie samochodu osobowego czy ciężarowego.

Formularz zgłoszeniowy


  Wybierając naszą ofertę, mogą Państwo liczyć na wiele korzyści

  Złomowanie samochodów to nasza domena, o czym świadczy między innymi wymagane pozwolenie C-65 na świadczenie tego typu usług. Działamy błyskawicznie i podchodzimy indywidualnie do każdej dyspozycji, a dzięki natychmiastowej wycenie i wypłacie należności, kasacja pojazdu w firmie Auto Kurek nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ponadto umożliwiamy odbiór pojazdu naszym transportem.

  siedziba Auto Kurek

  Skupujemy i złomujemy samochody

  Zdajemy sobie sprawę, że złomowanie auta często jest prowadzone niewłaściwie. Dlatego my unikamy takich sytuacji, postępujemy zgodnie z prawem oraz troszczymy się o środowisko. Mogą Państwo zgłosić nam chęć złomowania lub kasacji pojazdu, a my przyjedziemy na miejsce i zajmiemy się transportem oraz pokryjemy jego koszty, gdyż dla nas auto złomowanie to czynność, którą realizujemy codziennie. Na miejscu sporządzimy także zaświadczenie o demontażu pojazdu oraz unieważnimy dowód rejestracyjny. Są to dokumenty, z którymi muszą Państwo zgłosić wyrejestrowanie i zezłomowanie auta. Jest to konieczny krok, który musi zostać podjęty w terminie 30 dni od chwili sprzedaży auta. Koszt wyrejestrowania pojazdu to zaledwie 10 zł. Warto także poinformować ubezpieczyciela i wypowiedzieć ubezpieczenie auta – można w ten sposób odzyskać składkę OC w odpowiedniej wysokości po zezłomowaniu pojazdu.

  Kiedy samochód oddać na nasze złomowisko aut?

  Złomowanie samochodu zazwyczaj jest bardzo trudne dla jego właściciela, bywa jednak nieuniknione. Dzieje się tak przeważnie wtedy, kiedy jego naprawa jest nieopłacalna, np. podczas awarii silnika czy na skutek poważnego wypadku.

  Koszt wymiany poszczególnych części mógłby przekroczyć cenę zakupu nowego, być może nawet nowszego samochodu, w końcu wraz z uszkodzeniem spada także wartość pojazdu. Kasacja auta jest też sposobem na uzyskanie dodatkowych funduszy na zakup nowego modelu lub na usprawnienie innego posiadanego pojazdu. Warto wiedzieć, że złomowanie może być jedynym sposobem na uniknięcie kosztów opłacania polisy OC, co ma ogromne znaczenie w przypadku pasywnego utrzymywania pojazdu niezdatnego do użytku. Nad kasacją samochodu warto się zastanowić również wtedy, kiedy chcą Państwo się go pozbyć lub brakuje miejsca w garażu bądź na posesji, a cena sprzedaży nie różni się znacząco od kwoty wypłacanej podczas złomowania. Złomowanie aut to zatem sposób na wysokie oszczędności.

  siedziba Auto Kurek

  Skup samochodów na złom – podstawowe warunki, jakie trzeba spełnić

  Wedle ostatnich rozporządzeń każda Stacja Demontażu Pojazdów może przyjmować do kasacji jedynie te auta, których waga wynosi około 90-95% pierwotnej wartości zamieszczonej w dowodzie rejestracyjnym. Jesteśmy upoważnieni do tego, by za każdy brakujący kilogram pobierać niewielką opłatę.

  Skup samochodów na złom w naszej firmie jest prowadzony z poszanowaniem zasad. Skupujemy auta z roczników 1960-2014. Za każde z nich płacimy. Wycena zależna jest od stanu pojazdu, jego modelu oraz unikatowości. Minimalnie będzie to 300 zł, a maksymalnie – 200 000 zł. Ta druga kwota dotyczy jedynie wyjątkowych samochodów.

  siedziba Auto Kurek

  Mogą Państwo zlecić nam kasację lub złomowanie auta w dobrym stanie, a także modelu, który już nie nadaje się do poruszania po drodze, bo stwarza zagrożenie dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu. Kasacja samochodów jest możliwa również w przypadku aut bez dowodu rejestracyjnego. Wtedy muszą jednak Państwo wypełnić stosowne oświadczenia, których wzory znajdują się na naszej stronie internetowej. Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy złomowanie jest możliwie, to zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi i podpowiemy, co należy zrobić, by cały proces przebiegł sprawnie oraz bezpiecznie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy chcą zezłomować auto w komfortowy i bezpieczny sposób. Przekażemy wszystkie informacje niezbędne dla Wydziału Komunikacji, w tym także wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.

  Skup aut do kasacji. Co dzieje się z samochodami w Auto Kurek?

  Samochody w naszej Stacji Demontażu Pojazdów zyskują drugie życie. Nie są zapominane i przeznaczone do nadgryzania zębem czasu, nawet jeśli mają za sobą szkodę całkowitą.

  Złomowanie samochodów to dopiero początek. W Auto Kurek posiadamy profesjonalne maszyny tnąco-prasujące, które w ciągu godziny są w stanie dostarczyć nawet 10-15 ton materiału. Jednak zanim pojazdy do nich trafią, auto jest rozkładane na części. Metalowe elementy trafiają do hut, opony często stają się paliwem alternatywnym w cementowniach lub poddawane są sproszkowaniu i używane do mas asfaltowych, by zapewnić lepszą przyczepność dróg. Płyny eksploatacyjne mogą być niebezpieczne dla środowiska, dlatego wysyłamy je do rafinerii. Z kolei tkaniny czy tapicerki służą jako półfabrykaty do tworzenia między innymi mat wygłuszających.

  siedziba Auto Kurek
  Skup aut do kasacji przez Auto Kurek to również pewność, że jeśli silniki czy przekładnie są w dobrym, nadającym się do naprawy stanie, to zostaną zregenerowane i przekazane do dalszego użytku. Dopiero gdy samochody są rozebrane na części i zostaje jedynie bezpieczny, metalowy szkielet, poddawane są cięciu oraz zgniataniu. Powstałe paczki skupowane są głównie przez huty. W ten sposób jeden pojazd sprawia, że wiele biznesów z różnych branż funkcjonuje sprawniej. Proces recyklingu pojazdów wycofanych z ulicy ma więc wpływ na wiele innych dziedzin.

  Dla nas liczy się dobro klienta – złomowanie pojazdów w praktyce

  Duży wpływ na realizację całego procesu ma także samo złomowisko aut. Warto, aby pracowali w nim wyłącznie dobrzy i sprawdzeni pracownicy, którzy zawsze każdego właściciela pojazdu traktują z odpowiednim szacunkiem. Od punktu złomowania zależy między innymi bezpieczeństwo oraz czas niezbędny do przeprowadzenia wszystkich etapów – nie każdy auto złom jest godny zaufania, szczególnie gdy dotychczas trafiali Państwo do nielegalnie działających stacji demontażu. Część z nich nie zna pojęć niezbędnych w ruchu drogowym, część nie umie udzielić odpowiednich informacji na temat takich podstaw jak ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny, a jeszcze inne traktują pojazd i jego właściciela bez odpowiedniego szacunku. Auto złomowanie jest w naszej firmie podstawą działalności, dlatego jesteśmy na tym polu największym przedsiębiorstwem w całym mieście.

  Złomowanie i kasacja aut – gdzie nas znajdziesz

  Ze złomowaniem pojazdów działamy w wielu miejscach w całej Polsce. Poniżej przedstawiamy listę miast gdzie można nas poszukać:

  Województwo dolnośląskie

  Województwo kujawsko-pomorskie

  Województwo łódźkie

  Województwo mazowieckie

  Województwo opolskie

  Województwo pomorskie

  Województwo warmińsko-mazurskie

  Województwo lubelskie

  Województwo wielkopolskie

  Województwo lubuskie

  Województwo małopolskie

  Województwo podkarpackie

  Województwo zachodniopomorskie

  Województwo śląskie

  Województwo świętokrzyskie

  Województwo lubelskie

  FAQ

  Jakie auta przyjmujecie na złom?

  Przyjmujemy samochody w dosłownie każdym stanie – od tego określanego jako bardzo dobry, aż po pojazdy powypadkowe, doszczętnie zniszczone oraz zdezelowane. Nasza kasacja pojazdów jest na tym polu bardzo elastyczna.

  Jakie dokumenty należy przygotować, aby zezłomować samochód?

  Zawsze podczas kasacji pojazdu należy mieć przy sobie komplet niezbędnych dokumentów. Jest to dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz komplet umów kupna sprzedaży (jeśli występuje). Po szczegóły zapraszamy do naszego poradnika.

  Czy za złomowanie auta dostaje się pieniądze?

  Tak! Cena za wrak jest liczona od każdego kilograma jego wagi. Gdy jednak aktualna masa samochodu jest niższa niż 90% wagi z dowodu rejestracyjnego, nastąpi pobranie niewielkiej opłaty od każdego brakującego kilograma i tym samym zmniejszenie wypłaty. Nasze złomowisko aut jest na tym polu w pełni transparentne.

  Czy za złomowanie samochodu się płaci?

  Złomowanie samochodu zawsze jest darmowe, a my – jako kasacja pojazdów z tradycjami i zaangażowaniem – oferujemy również bezpłatny odbiór pojazdu. W naszej stacji demontażu nic nie jest ukrywane!

  Gdzie zgłosić złomowanie pojazdu?

  Należy zacząć od złożenia wniosku o wyrejestrowanie pojazdu w najbliższym Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni od kasacji. Trzeba mieć przy sobie wydane przez nas podczas złomowania dokumenty, takie jak zaświadczenie o złomowaniu, unieważniony dowód rejestracyjny. Pracownicy naszej stacji demontażu chętnie udzielą na ten temat więcej informacji.

  Czy otrzymam zaświadczenie o zezłomowaniu auta?

  Oczywiście! Zawsze wystawiamy zaświadczenie o zezłomowaniu, które jest niezbędne do właściwego wyrejestrowania danego pojazdu.

  Dlaczego złomowanie pojazdów jest tak istotne?

  Złomowanie warto wziąć pod uwagę, jeśli posiadają Państwo samochód, którego naprawa się nie opłaca, szczególnie gdy generuje koszty stałe (ubezpieczenie OC). Podobnie w sytuacji, gdy zajmuje miejsce w garażu lub stanowi niebezpieczeństwo dla podróżujących i innych użytkowników dróg.

  Pojazd jest niekompletny, brakuje w nim części. Czy mogę oddać go na złom?

  Oczywiście. Warto jednak pamiętać, że gdy jego masa nie osiągnie 90% wagi umieszczonej w dowodzie, cena za wrak będzie stosunkowo niższa, gdyż za każdy brakujący kilogram pobierana jest niewielka opłata.

  Czy brak tablic rejestracyjnych uniemożliwia oddanie auta do złomowania?

  Dokonujemy złomowania pojazdu bez tablic rejestracyjnych. Będą się wówczas liczyć numery nadwozia VIN i kilka innych parametrów.

  Zajmujecie się obsługą osób prywatnych czy firm?

  Zajmujemy się obsługą zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. Nasze usługi są skierowane do każdej osoby, która chce zezłomować pojazd w legalny i bardzo szybki sposób.