Złomowanie i kasacja aut – skup samochodów

Złomowanie i kasacja aut w całej Polsce, czyli licencjonowany skup samochodów

Skup aut na złom i złomowanie samochodów to podstawa działalności Auto Kurek. Jesteśmy licencjonowaną Stacją Demontażu Pojazdów, która otrzymała zezwolenie od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Mogą Państwo sprawdzić nasze zezwolenie, jego numer to C-65. Co to oznacza w praktyce? W Polsce istnieje cała masa złomowisk, jednak mniej niż 40% z nich ma prawo do skupu samochodów, ich legalnego złomowania oraz kasacji. W konsekwencji wiele firm działa niezgodnie z prawem, co często odbija się na osobach, które oddały samochody na złom. Bez odpowiednich regulacji, unieważnienia dowodu rejestracyjnego, umowy kupna i sprzedaży, były właściciel dalej obciążony jest kosztem OC, a co więcej – to on może zostać oskarżony, gdy samochód zostanie użyty do przestępstwa. Skup aut do kasacji to nasza codzienna praca – od lat zyskujemy zaufanie klientów, którzy darzą nas dużym zaufaniem. Jeżeli interesuje Państwa kasacja pojazdów, zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Skupujemy i złomujemy samochody. Sprawdź nas!

Zdajemy sobie sprawę, że złomowanie pojazdów często jest prowadzone niewłaściwie. Dlatego my unikamy takich sytuacji, postępujemy zgodnie z prawem oraz troszczymy się o środowisko. Mogą Państwo zgłosić nam chęć złomowania lub kasacji pojazdu, a my przyjedziemy na miejsce i zajmiemy się transportem oraz pokryjemy jego koszty. Na miejscu sporządzimy także umowę kupna-sprzedaży oraz unieważnimy kartę pojazdu oraz dowód rejestracyjny. Są to dokumenty, z którymi muszą Państwo zgłosić chęć wyrejestrowania pojazdu. Jest to konieczny krok, który musi zostać podjęty w terminie 30 dni od chwili sprzedaży auta. Koszt wyrejestrowania pojazdu to zaledwie 10zł.

Skup samochodów na złom – podstawowe warunki, jakie trzeba spełnić

Wedle ostatnich rozporządzeń każda Stacja Demontażu Pojazdów może przyjmować do kasacji jedynie te auta, których waga wynosi około 90-95% pierwotnej wartości, zamieszczonej w dowodzie rejestracyjnym. Jesteśmy upoważnieni do tego, by za każdy brakujący kilogram pobierać niewielką opłatę. Skup samochodów na złom w naszej firmie jest prowadzony z poszanowaniem zasad. Dlatego skupujemy auta z roczników 1960-2014. Za każde z nich płacimy. Wycena zależna jest od stanu pojazdu, jego modelu oraz unikatowości. Minimalnie będzie to 300zł, a maksymalnie 200 000zł. Ta druga kwota dotyczy jedynie wyjątkowych samochodów.

Mogą Państwo zlecić nam kasację lub złomowania auta w dobrym stanie, ale i takiego, które już nie nadaje się do poruszania po drodze, bo stwarza zagrożenie dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu. Kasacja samochodów jest możliwa również w przypadku aut bez dowodu rejestracyjnego. Wtedy muszą jednak wypełnić Państwo stosowne oświadczenia, których wzory znajdują się na naszej stronie internetowej. Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy złomowanie jest możliwie, to zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi i podpowiemy, co należy zrobić, by cały proces przebiegł sprawnie oraz bezpiecznie.

Skup aut do kasacji. Co dzieje się z samochodami w Auto Kurek?

Samochody w naszej Stacji Demontażu Pojazdów zyskują drugie życie. Nie są zapominane i przeznaczone do nadgryzania zębem czasu. Złomowanie samochodów to dopiero początek. W Auto Kurek posiadamy profesjonalne maszyny tnąco-prasujące, które w ciągu godziny są w stanie dostarczyć nawet 10-15 ton w godzinę. Jednak zanim pojazdy do nich trafią, co rozkładane na części. Metalowe elementy trafiają do hut, opony często stają się paliwem alternatywnym w cementowniach lub poddawane są sproszkowaniu i używane do mas asfaltowych, by zapewnić lepszą przyczepność dróg. Płyny eksploatacyjne mogą być niebezpieczne dla środowiska, dlatego wysyłamy je do rafinerii. Z kolei tkaniny czy tapicerki służą jako półfabrykaty do tworzenia między innymi mat przygłuszających.

Skup aut do kasacji przez Auto Kurek to również pewność, że o ile silniki czy przekładnie są w dobrym, nadającym się do naprawy, stanie, to zostaną zregenerowane i przekazane do dalszego użytku. Dopiero, gdy samochody są rozebrane na części i zostaje jedynie bezpieczny, metalowy szkielet poddawane są cięciu oraz zgniataniu. Powstałe paczki skupowane są głównie przez huty. W ten sposób jeden pojazd sprawia, że wiele biznesów z różnych branż funkcjonuje sprawniej.

Warszawa Bydgoszcz Gniezno Konin Łódź Płock Poznań Toruń Piła Gdynia Gdańsk Pruszków Grudziądz Ostrów Wlkp Włocławek Skierniewice Swarzędz Czarkowo Gniewkowo Zgierz DobinoKalisz Wągrowiec Mamlicz Dobrzany Rypin Ciechocinek Pabianice Olsztyn

Formularz zgłoszeniowy