Złomowanie samochodu – ile płacą, jaka cena?

złomowanie auta - dobra cena

Cennik – Auto Kurek

Cena za kg w naszej firmie Auto Kurek, należna za złomowanie auta ustalana jest indywidualnie. Złomowanie samochodu – ile płacą? Adekwatnie do stanu aut. Nasze przedsiębiorstwo prowadzi też skup samochodów. Wysokie stawki, gotówka od ręki i odbiór pojazdu w ciągu 24 h. To jedna z korzystniejszych ofert na rynku!

Złomowanie aut: cena za kg – ile płacą za część samochodu?

Cena za złomowanie auta w Auto Kurek zawsze jest atrakcyjna. Ile płacą? Za złomowanie samochodu za kg można otrzymać dużą stawkę. Ważny jest tu przede wszystkim stan techniczny aut. Jeżeli mają Państwo więcej pytań odnośnie naszej usługi – zapraszamy do kontaktu!

Złomowanie samochodu – ile płacą, jaka cena?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile dostanie kierowca za złomowanie auta. Każde wykonanie takiej usługi wyceniane jest indywidualnie w zależności od wielu rozmaitych czynników. Do jednych z najistotniejszych zaliczają się marka i rocznik pojazdu, gdyż ostatecznie wpływają na wysokość kwoty, jaką można uzyskać za poszczególne części samochodowe. Duże znaczenie ma także stan pojazdu oraz jego faktyczna wartość rynkowa. Jeśli auto w większości jest uszkodzone wraz z jego komponentami to zostanie obliczona jedynie stawka za złom.
Cena, jaką można uzyskać za złomowanie samochodu może być zróżnicowana w zależności od wybranej firmy świadczącej usługi. Warto pamiętać, że poza ogólnym stanem ważna jest także waga pojazdu. Aby nie zostały naliczane dodatkowe opłaty auto powinno mieć minimum 90% masy określonej w dowodzie rejestracyjnym, a także określone podstawowe części, takie jak silnik, układ hamulcowy, opony czy karoseria. Obliczając szacowany zysk najlepiej wziąć pod uwagę również koszty transportu samochodu na złomowisko.

Ile kosztuje kasacja pojazdu?

Wielu kierowców, którzy nie mieli do tej pory doświadczenia z utylizacją samochodu może zastanawiać się, ile kosztuje kasacja pojazdu. Odpowiedź jest prosta: Nic! Obecnie stacje demontażu pojazdów najczęściej nie pobierają żadnych opłat za złomowanie auta, a jedynie za ewentualny transport lawetą do zakładu. Cały proces odbywa się zgodnie z zasadami ochrony środowiska i recyklingu, dzięki czemu możliwe do ponownego użycia części i elementy samochodowe, szczególnie nie podlegające biodegradacji są odzyskiwane i sprzedawane.
Warunkiem, aby nie zapłacić za proces kasacji pojazdu jest dostarczenie samochodu w komplecie wraz z istotnymi elementami. Regulowane są także przepisy dotyczące minimalnej masy samochodu oddawanego na złom. W przypadku jeśli otrzymany pojazd spełnia wszystkie wymagania istnieje możliwość otrzymania dodatkowego zysku, najczęściej w wysokości kilkuset złotych za wartość złomu oraz poszczególnych części samochodowych, nadających się do ponownego użytku. Za wszelkie braki zostanie naliczona określona opłata ryczałtowa.