Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?

Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?

Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule!

Skup auto — kiedy warto rozważyć tę opcję?

Odpowiedni czas na oddanie auta na skup nie jest łatwy do określenia. Wiele osób przywiązuje się do swoich pojazdów i traktuje je jak członków rodziny, a nawet lepiej. Jednak jest wiele momentów, które mogą być tymi właściwym na pożegnanie się ze swoim ukochanym samochodem. Często, kiedy miałeś poważną kolizje lub wypadek drogowy naprawa auta może być nieopłacalna dla Ciebie. Oddanie na złom nie musi być jedynym rozwiązaniem. Kiedy nie ma już sensu naprawiać auta, oddanie auta na skup może być ciekawą propozycją. Czytaj dalej, a dowiesz się dlaczego.  Podpowiemy Ci również, po czym poznać w innych sytuacjach niż kolizja lub wypadek, że właściwą drogą jest oddanie auta na skup.

Czym jest skup samochodów używanych? 

Należy przede wszystkim odróżnić skup samochodów używanych od komisów. W komisie samochodowym wystawione auta są nadal własnością właścicieli. Oczekują one na potencjalnych klientów, a komis zarabia na prowizjach po udanej transakcji. Inaczej działają skupy aut samochodowych. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju firma zajmuje się skupem samochodów używanych lub innych pojazdów i ich dalszej odsprzedaży na swoich warunkach. Tego rodzaju firma musi zarabiać, dlatego swoim potencjalnym klientom, od których skupuje auto, musi zaproponować taką cenę, aby móc później sprzedać pojazd z zyskiem. Jesteś z Torunia lub okolic? Szukasz skupu aut, które oferuje atrakcyjne i najlepsze na rynku ceny. Zapraszamy do nas. Skup aut Toruń to wysokiej klasy specjaliści, profesjonalna obsługa i konkurencyjne ceny. Już teraz przyjrzyj się bliżej naszej ofercie lub po prostu do nas przyjedź. Skupy samochodów używanych mają to wiele atutów i zalet dla osób chcących pozbyć się swojego samochodu. Dla swoich klientów są dostępne praktycznie 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Oferują również dojazd do klienta. Dlaczego to takie ważne? Często chcesz sprzedać auto, które jest uszkodzone, albo z jakichś przyczyn nie może poruszać się bezpiecznie po drogach. Możesz też mieć zabytkowy model Forda po tacie, z którym postanowiłeś się rozstać i które lata stało w  garażu. Skup aut jest tym, czego potrzebujesz. Tego rodzaju firmy dysponują odpowiednią flotą pojazdów i kiedy jest to potrzebne, przetransportują pojazd klienta. Skorzystanie z usług skupu aut jest bardzo proste i wymaga minimalnej ilości formalności. jeżeli nie masz czasu i chcesz szybko sprzedać auto, to skup auta jest właśnie dla Ciebie. Wszelkie formalności załatwisz nawet w godzinę.

 

Skup samochodów używanych – jaki samochód możesz sprzedać?

 

Próbowałeś kiedyś oddać auto do komisu? Często wiąże się to z wieloma formalnościami i dokładnym sprawdzeniem stanu technicznego. Komisy samochodowe często również nie przyjmują samochodów poważnie uszkodzonych lub starych. W skupie aut używanych tego rodzaju problemów nie spotkasz. Skupy przyjmują samochody używane bez względu na ich stan techniczny. To nie wszystko. Dla skupu nie ma też znaczenia marka, przebieg, model samochodu i jego rok produkcji. Czy nie brzmi to świetnie? Skup samochodów przyjmuje również auta mocno wyeksploatowane. Często chcąc sprzedać auto samodzielnie, próbujesz pojazd nieco odnowić. Wymieniasz części, dokładnie myjesz z zewnątrz, czyścisz tapicerkę itd. Często poniesione koszty nie przełożą się na potencjalne zyski. Dlatego, jeśli nie chcesz inwestować swoich pieniędzy w przygotowanie auta do sprzedaży, warto w pierwszej kolejności zasięgnąć opinii na skupie. Może okazać się, że zaproponowana przez nich cena, chociaż z pozoru niższa niż oczekujesz, może być w istocie bardzo korzystna, bo nie musisz ponosić kosztów, o których wspomnieliśmy wyżej. Skup większość zakupionych aut naprawia i rekonstruuje. Dzięki temu może uzyskać za nie lepszą ceną. Jest to opłacalne dla firmy skupującej, osoby sprzedającej i kupującej auto. Czy skup kupi twoje auto, które już nie opłaca się naprawiać lub poddawać renowacji? Oczywiście, że tak. Często auta, których już nie opłaca się reperować, mają dziesiątki sprawnych części, które można wykorzystać w naprawach innych pojazdów.

 

Jakie auta warto oddać do skupu?

Jest kilka sytuacji, kiedy oddanie auta na skup to najlepsze rozwiązanie.

Poważny wypadek lub kolizja drogowa

Do skupu aut bardzo często trafiają auta pochodzące z wypadków lub kolizji. Często jest to najlepsze wyjście. Masz jeszcze możliwość oddać aut na złom, ale wiąże się to z niewielkimi pieniędzmi. Do skupu po poważnych kolizjach najczęściej trafiają auta, które mają kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat przebiegu. Tak wiekowych aut z poważnymi usterkami nie opłaca się już naprawiać. Często w wypadkach najmocniej uszkodzona jest karoseria, a podzespoły znajdujące się pod maską są w bardzo dobrym stanie. Skup aut bardzo chętnie przyjmie takie auto i wykorzysta jego podzespoły do naprawy innych samochodów. Skup samochodów na pewno zaoferuje Ci wyższą cenę, niż otrzymałbyś na szrocie.

 

Uszkodzenie najważniejszych elementów i podzespołów

Każdy element samochodu ma swoją wartość i w różnym stopniu wpływa na funkcjonowanie samochodu. To właśnie ocena każdego podzespołu wpływa na wydanie opinii czy warto samochód naprawiać, czy też nie. Wycieraczki, klocki hamulcowe, oświetlenie naprawisz za niewielkie kwoty i dalej będziesz cieszył się jazdą swoim samochodem. Gorzej, jeśli uszkodzone zostaną takie części jak: silnik, sprzęgło, skrzynia biegów. W starszych samochodach ich naprawa może być zbliżona do wartości auta i być całkowicie nierentowna. W takich przypadkach warto oddać auto do skupu i uzyskać za niego całkiem konkretne pieniądze.

 

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)