Jak sprawdzić części samochodowe po VIN?

Jak sprawdzić części samochodowe po VIN?

Dobór odpowiednich części samochodowych ma ogromne znaczenie dla prawidłowego działania każdego podzespołu. Słabej jakości komponenty często znacznie szybciej ulegają zużyciu, co wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów naprawy. Dlatego warto wyszukać części samochodowe po numerze VIN.

(więcej…)

Kiedy zdecydować się na części używane ?

Kiedy zdecydować się na części używane ?

Popularność używanych części samochodowych stale rośnie. Pozyskiwaniem i dystrybucją części używanych zajmują się licencjonowane stacje demontażu pojazdów. Kierowcy coraz częściej decydują się na zakup zregenerowanych komponentów w doskonałym stanie technicznym, które nierzadko sprawują się lepiej niż nowe zamienniki. Sprawdźmy, jakie są korzyści zakupu używanych części samochodowych.

(więcej…)

Czy warto sprzedać auto w skupie?

Czy warto sprzedać auto w skupie?

Ze sprzedażą samochodu wiąże się wiele problemów. Jedni sprzedający z pewnością spotkają się z niemiłymi lub niesłownymi kupującymi, podczas gdy inni mogą paść ofiarami wielu nietypowych oszustw. Mimo iż warto się przed nimi chronić, nie zawsze jest to możliwe – współcześni oszuści stale szukają coraz to nowszych form przywłaszczenia sobie cudzej wartości. Ochrona przed nimi jest raczej z góry skazana na porażkę. Czy jednak na pewno? Dobrym rozwiązaniem okazuje się sprzedaż auta w skupie pojazdów. To bezpieczna, lecz dość mało rozpowszechniona forma sprzedaży samochodu, warto ją zatem poznać z bliska.

(więcej…)

Co z ubezpieczeniem po wyzłomowaniu auta?

Co z ubezpieczeniem po wyzłomowaniu auta?

Złomowanie auta jest przez wiele osób utożsamiane ze spełnieniem wielu różnych wymogów formalnych, biurokracją i formalnościami. Tak naprawdę jednak cały proces kasacji auta nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać, wiąże się jednak z kilkoma niedogodnościami. Specjalistyczne firmy zajmujące się tym procesem dopełniają praktycznie wszystkich wymogów formalnych za klienta, jednak nie wszystkie. Po wystawieniu zaświadczenia o zezłomowaniu dotychczasowy właściciel pojazdu musi udać się z nim do odpowiedniego Wydziału Komunikacji. Pojazd w ten sposób ulega formalnemu wyrejestrowaniu. To jednak nie koniec biurokracji – musimy także odwiedzić siedzibę ubezpieczyciela.

(więcej…)

Kiedy trzeba zezłomować auto?

Kiedy trzeba zezłomować auto?

Złomowanie auta dla większości osób jest procesem, który przeciąga się w nieskończoność i rzadko jest ostatecznie przeprowadzany. Wybiera się wówczas mniej bezpieczną, dłuższą i niezbyt pewną drogę jego sprzedaży. Czasami jednak to właśnie oddanie samochodu na złom jest jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu można odzyskać pieniądze i pozbyć się niemałego problemu. W Polsce każdy samochód poruszający się po drogach publicznych musi być nie tylko zarejestrowany i mieć ważne badanie techniczne, ale także ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. W efekcie oznacza to, że nawet auto na postoju generuje spore koszty, które w wielu przypadkach mogą być wyższe niż cena samego auta.

(więcej…)

Co jest potrzebne do złomowania samochodu?

Co jest potrzebne do złomowania samochodu?

Dla wielu zmotoryzowanych złomowanie własnego i używanego od wielu lat pojazdu rzadko można nazwać przyjemnością, inni jednak podchodzą do tego etapu w bardziej obiektywny sposób. Proces ten w dalszym ciągu wywołuje skrajne emocje. Rzadko jednak ma się z nim styczność, dlatego też w złomowaniu ciężko liczyć na własne doświadczenie – warto zatem wykorzystać wiedzę firmy, która podejmie się jego wykonania. Podstawowym kłopotem jest to, co jest potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia złomowania samochodu. Warto się przygotować zawczasu.

(więcej…)

Jak wygląda złomowanie samochodu?

Jak wygląda złomowanie samochodu?

Złomowanie to proces, z którym mają związek tylko niektórzy zmotoryzowani. Dla jednych jest to sposób odzyskania jakiejkolwiek sumy pieniędzy z rozbitego pojazdu, którego nie da się sprzedać tradycyjnie, a dla innych – forma uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z jego utrzymaniem. Z pozoru proces ten może wydawać się niezbyt skomplikowany, w praktyce jednak wywołuje sporo kłopotów natury formalnej i to także w przypadku zaawansowanych zmotoryzowanych, którzy na ogólnodostępnych ulicach pokonali już setki tysięcy kilometrów.

(więcej…)

Proces rejestracji pojazdu w 2022 roku

Proces rejestracji pojazdu w 2022 roku

Zakup nowego auta to wcale nie jest koniec problemów – to początek “papierologii”, która wiąże się przede wszystkim z przerejestrowaniem samochodu, czyli wizytą w Wydziale Komunikacji. To dla wielu nabywców aut ogromny stres, przez który część z nich odkłada przeprowadzenie formalności na bliżej nieokreśloną przyszłość. (więcej…)

Na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem samochodu?

Na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem samochodu?

Na polskim rynku wtórnym nie brakuje samochodów. Niestety, można na nim znaleźć i takie pojazdy, które w tragicznym stanie przybyły z innych krajów. Po poprawkach mechanicznych, lakierniczych czy blacharskich wciąż nie są to auta pewne, jednakże są na potęgę sprzedawane klientom. Na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup samochodu używanego?

(więcej…)
Rejestr Zastawów Samochodów – co to jest i dlaczego warto sprawdzić przed zakupem?

W polskim prawie znajdziesz informacje o tym, że każda rzecz może być obciążona prawem innej osoby. W praktyce chodzi o wierzyciela, który oprócz faktycznego właściciela ma prawa do danego pojazdu. Zakup auta, którego faktycznym właścicielem jest na przykład bank (wierzyciel), może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Aby tego uniknąć, wystarczy sprawdzić Rejestr Zastawów Samochodów.

(więcej…)

O jakich formalnościach pamiętać przy zakupie używanego auta

O jakich formalnościach pamiętać przy zakupie używanego auta

Szukasz samochodu na rynku wtórnym? Może już znalazłeś i jesteś umówiony na oględziny? Gdy w końcu zdecydujesz się na pojazd, czekają Cię formalności, których nie możesz pominąć. W niniejszym artykule przedstawimy, na co trzeba zwrócić uwagę, aby jak najprościej dopełnić wszelkie procedury związane z nabyciem samochodu używanego.

(więcej…)

Niemieckie tablice w używanym aucie. Sprawdź, bo możesz dostać mandat!

Niemieckie tablice w używanym aucie. Sprawdź, bo możesz dostać mandat!

Zakup samochodu z zagranicy bardzo często wydaje się z pozoru najlepszym wyborem, a zdecydowanie największą popularnością cieszą się egzemplarze sprowadzone z Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi są doskonale znani w naszym kraju za ich podejście do motoryzacji, dlatego auto pochodzące od prywatnego właściciela z tego kraju jest na rynku wtórnym oceniane jako najbardziej godne zaufania i warte zakupu. Ich zakup nie zawsze przebiega jednak zgodnie z planem. (więcej…)