Jaki skup samochodów wybrać?

Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu.
Czasami jednak przychodzi taka potrzeba. Wówczas część osób zastanawia się, czy lepszym wyborem jest sprzedaż prywatna, czy może w wyspecjalizowanym skupie samochodów nowych i używanych. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady – warto zatem poznać je bliżej i wybrać odpowiedzialnie i mądrze.

Sprzedaż auta – dlaczego pozbywamy się naszych czterech kółek?

Sprzedaż samochodu to jedna z najbardziej stresujących czynności, z którą każdy zmotoryzowany ma do czynienia jedynie raz na kilka lat. Co to oznacza? Bardzo niewielkie doświadczenie, przez które wielu właścicieli pojazdów bardzo się denerwuje. Zazwyczaj auta sprzedajemy ze względu na:

 • coraz wyższe koszty utrzymania,
 • coraz niższą wartość pojazdu,
 • duże spalanie,
 • kosztowne naprawy bieżące,
 • trudności w znalezieniu części na rynku,
 • rosnące niebezpieczeństwo użytkowania,
 • nieatrakcyjny wygląd,
 • chęć wymiany na lepszy, nowszy model.

Każdy z tych powodów ma pewien sens i stanowi podstawę do zajęcia się sprzedażą swojego samochodu. Nie jest to niestety tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nie bez powodu większość osób decyduje się na sprzedaż auta swoim znajomym, bardzo często w cenie znacznie niższej niż rynkowa. Co prawda nie stanowi to problemu dla większości osób, jest jednak realną i namacalną formą utraty pieniędzy, które można uzyskać z tytułu sprzedaży.

Sprzedaż prywatna – z czym się wiąże, jakie ma zalety, a jakie wady?

Sprzedaż prywatna jest w naszym kraju w dalszym ciągu praktykowana zdecydowanie najczęściej i fakt ten nie wynika znikąd. Przede wszystkim to forma utartej ścieżki, co wcale nie oznacza, że najlepszej. Sprzedaż samochodu klientom indywidualnym jest ogólnie przyjętą normą, dlatego większość osób sprzedając swój samochód, bierze pod uwagę właśnie tę drogę.

Najchętniej wystawiamy auto w sieci na głównych portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. To najprostszy sposób dotarcia nawet do kilkuset tysięcy osób poszukujących obecnie swojego nowego auta. Dotarcie do nich zazwyczaj co prawda kończy się sprzedażą, rzadko jednak proces ten przebiega tak spokojnie, jak brzmi.

Wśród zalet tego rozwiązania zdecydowanie warto wymienić:

 • możliwość sprzedaży każdego pojazdu,
 • pełną dowolność względem ustalania ceny zakupu,
 • opcję sprzedaży pojazdu wyłącznie wybranemu klientowi.

Do wad zaś zalicza się:

 • bardzo długi czas oczekiwania, szczególnie gdy cena za pojazd jest ustalona na wysokim poziomie,
 • wiele niebezpieczeństw wynikających ze spotkania z klientem twarzą w twarz,
 • ryzyko podpisania błędnie przygotowane umowy,
 • zajmowanie czasu na spotkaniach, na których wielu potencjalnych kupujących wcale się nie pojawia.

Nie bez powodu wiele osób coraz bardziej obawia się sprzedaży samochodu samodzielnie. Fakt ten nie powinien dziwić. Powszechny dostęp do internetu sprawia, że oszuści mają ułatwiony proces poszukiwania swoich ofiar, co zazwyczaj kończy się ich oszustwem.

Skup aut – nowoczesne rozwiązanie dla zmotoryzowanych

Znacznie popularniejszym rozwiązaniem z roku na rok stają się skupy samochodów, w których można sprzedać w zasadzie każdy rodzaj samochodu – również te, które na rynku nie cieszą się praktycznie żadnym zainteresowaniem. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze, dosłownie z roku na rok, lecz tak naprawdę alternatywę dla tradycyjnej sprzedaży stanowi dopiero od niedawna, kiedy to na rynku pojawiły się skupy profesjonalne, w których można uzyskać naprawdę atrakcyjną cenę – i to na tle sprzedaży prywatnej!

Jakie zalety ma skup aut?

Każdy skup samochodów ma wiele zalet, przez które staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dosłownie z roku na rok. Należy do nich:

 • możliwość sprzedaży każdego samochodu w dosłownie 1 dzień roboczy,
 • pełne bezpieczeństwo wynikające z ogromnej wiedzy pracowników każdego skupu,
 • indywidualne doradztwo oraz obsługę w trakcie transakcji,
 • dostęp do umów kupna-sprzedaży sporządzonych przez prawnika, która doskonale chroni obie strony transakcji,
 • wypłatę w formie gotówki lub przelewem na konto, zależnie od preferencji sprzedającego.

jaki skup samochodów wybrać?

Czy w skupie aut można sprzedać wszystkie samochody?

Tak – skupy samochodowe nie skupują wyłącznie pojazdów znanych, lubianych i popularnych na rynku wtórnym. Z tego względu można w nich sprzedać auta osobowe, w tym małe miejskie kompakty, jak i wielkie, ponadnormatywne auta typu SUV. Ponadto sprzedający może w skupie spieniężyć także pojazd specjalistyczny, w tym terenówkę lub auto sportowe, czasami także pojazdy ciężarowe, takie jak autobusy, wywrotki i wiele innych.

Ogromną zaletą jest to, że skupy pojazdów nie szukają jednego, upatrzonego modelu, a skupują wszystkie. Dzięki temu, jeśli chcesz sprzedać swój bardzo niepopularny na krajowym rynku samochód i osiągnąć z tego tytułu dobrą, atrakcyjną cenę. Oczywiście nie zawsze tak jest. Są skupy, które specjalizują się wyłącznie w autach osobowych, a czasami problemem okazuje się egzemplarz z kierownicą z prawej strony.

Nie bez znaczenia jest także możliwość sprzedaży auta uszkodzonego, które na rynku wtórnym cieszą się szczególnie małą popularnością.

Jak wygląd transakcja krok po kroku?

Transakcja sprzedaży auta w skupie zamyka się w nawet jednym dniu roboczym, co wynika przede wszystkim ze skonkretyzowanych procedur, dzięki którym nie trzeba żadnych spraw załatwiać poza miejscem sprzedaży, oczywiście wyłączając proces wyrejestrowania auta oraz wypowiedzenia umowy OC.

Należy skontaktować się z najbliższym skupem telefonicznie lub mailowo i ustalić odpowiedni termin oględzin, czyli dokładnej, dogłębnej i precyzyjnej analizy całego samochodu pod kątem jego stanu wizualnego lub technicznego.

Pracownik danego skupu dokładnie oceni każdy podzespół – w tym układ hamowania, przeniesienia napędu czy kierowniczy, po czym zaproponuje cenę za dany egzemplarz. Cena zawsze uwzględnia wszelkie wady danego auta, jak i jego zalety, w tym np. dobry stan lakieru lub bogate wyposażenie.

W następnym etapie wystarczy przeprowadzić proces przeniesienia własności samochodu, wykorzystując w tym celu umowę przygotowaną w całości przez najlepszych prawników. Warto wiedzieć, że umowy są zawsze bezpieczne i skutecznie chronią obie strony – nie tylko kupującego.

Sprzedać auto do skupu czy prywatnie?

Warto sprzedać samochód prywatnie, czy może zdecydować się na spieniężenie go w wyspecjalizowanym skupie samochodów używanych? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, zdecydowanie jednak najlepszym z nich jest sprzedaż samochodu w skupie. Ograniczysz w ten sposób kontakt z oszustami, nie będziesz musiał przygotowywać ciekawych zdjęć i atrakcyjnego opisu, jak i płacić dużych kosztów związanych z wystawieniem ogłoszenia na wielu portalach.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)