Chcę kupić używany samochód – gdzie go szukać?

Chcę kupić używany samochód – gdzie go szukać?

Zakup używanego auta jest dla większości osób bardzo stresujący, czasochłonny, a czasem także niebezpieczny. Wiąże się bowiem z dużym ryzykiem utraty pieniędzy, długimi poszukiwaniami odpowiedniego egzemplarza, a także wieloma spotkaniami ze sprzedającymi. Okazuje się jednak, że proces zakupu używanego auta da się znacznie przyspieszyć poprzez znalezienie takiej oferty, która zaspokoi nasze wszelkie oczekiwania już w dniu osobistej inspekcji.

Internet – mnóstwo ofert, które warto poznać

Największą skarbnicą ofert motoryzacyjnych od wielu lat jest internet. Dzieje się tak ze względu na możliwość darmowego wystawienia ofert (lub w bardzo niskiej cenie), jak i opcję dotarcia do tysięcy zainteresowanych klientów i to bez większego zaangażowania. Duża popularność jest jednak zarówno zaletą, jak i sporą wadą, gdyż duża liczba klientów przyciąga także oszustów.

Atutem internetowych portali ogłoszeniowych jest między innymi liczba dostępnych zdjęć – w większości aukcji można umieścić nawet kilkadziesiąt fotografii, ukazując w zasadzie każdy szczegół sprzedawanego auta. Klient może sortować oferty wedle silnika, roku czy generacji, a także wybierać sprzedających prywatnych lub takich, którzy przy zakupie wystawiają fakturę. Możliwość błyskawicznego wystawiania oferty sprawia przy tym, że w internecie swoją ofertę przedstawiają także duże i mniejsze komisy samochodowe, a nawet oficjalne sieci dealerskie.

Media społecznościowe i fora tematyczne – je również warto odwiedzić

Z internetem wiąże się także inny sposób zakupu auta – przez media społecznościowe. Znajdziemy w nich bowiem grupy skupiające wyłącznie pasjonatów motoryzacji, którzy właśnie tam bezpośrednio „wystawiają” swoje ogłoszenia. Ogromną zaletą takich grup jest możliwość komentowania sprzedawanego auta przez innych członków, dzięki czemu niektórzy mogą wyłapać problem, którego nikt wcześniej nie zauważył. Co więcej, większość sprzedających znajdujących się w tego typu grupach to sprzedawcy prywatni, którzy chcą pozbyć się swojego własnego auta, dlatego zazwyczaj nie znajdziemy tam sprzedawców zawodowych, komisów i sieci.

Nie można także zapomnieć o niestety coraz mniej popularnych forach tematycznych, które zrzeszają fanów jednej tylko marki lub modelu. Zazwyczaj w takich miejscach znajdziemy prawdziwych pasjonatów, którzy doskonale znają bolączki i słabości konkretnej firmy lub egzemplarza oraz jego mocne strony. Wielu z nich pozbywa się swoich aut na rzecz nowszych modeli (zazwyczaj tej samej firmy), dzięki czemu na większości forów największą popularnością cieszą się działy zatytułowane jako komis, ogłoszenia lub też kupię/sprzedam/zamienię.

Warto sprawdzić ofertę zaufanego dealera

Jest jeszcze jedno wyjście – odwiedzić swojego zaufanego dostawcę samochodów na żywo i przejrzeć całą jego ofertę. Zazwyczaj na ten krok decydują się klienci, którzy już kiedyś kupili w tym salonie samochód bądź ich znajomi. Ogromną zaletą takiej formy zakupu używanego auta jest możliwość obejrzenia każdego dostępnego egzemplarza na żywo, jak i sprawdzenie go na drodze przy jeździe próbnej. Wadą natomiast dość niewielki i okrojony wybór, dlatego opcja ta jest idealna dla osób, które szukają nowego i lepszego auta, lecz nie konkretnej marki lub modelu.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)