Zakup anglika na części czyli formalności krok po kroku

Zakup anglika na części czyli formalności krok po kroku

W dzisiejszych czasach branża motoryzacyjna stale się rozwija, na różnych płaszczyznach, i dla wielu osób stanowi stałe lub dodatkowe źródło dochodu. Bardzo popularne w ostatnich latach stało się sprowadzanie auta z Anglii na części, jest to temat, którym interesują się już nie tylko firmy specjalizujące się w branży motoryzacyjnej, ale również osoby prywatne, które pragną zapewnić sobie dodatkowe źródło dochodu lub tańsze części do własnego auta. Czy zakup anglika na części to opłacalna sprawa? Postanowiliśmy to przeanalizować i przedstawić formalności krok po kroku.

Skąd wziął się pomysł sprowadzania anglików na części

Wiele osób, dla których temat kupna anglika na części jest obcy, zastanawia się, dlaczego ludzie decydują się na ten krok oraz w jakim celu dokonują takiego zakupu. Kolejną rzeczą spędzającą sen z powiek osobom, które dopiero zagłębiają się w ten temat, jest pytanie, dlaczego właściwie Brytyjczycy sprzedają swoje auta w tak atrakcyjnych cenach. Składki ubezpieczeniowe na Wyspach są bardzo wysokie, a same koszty utrzymania auta naprawdę ogromne, to wszystko sprawia, że sprzedaż brytyjskich samochodów ma się w naszym kraju oraz pozostałych europejskich państwach tak doskonale. Atrakcyjne ceny aut i ich bardzo dobry stan przyciągają kupców nie tylko w całości sprawnego auta, ale również ludzi, którzy decydują się na zakup anglika na części. Dlaczego pomimo formalności i kosztów sprowadzenia takiego pojazdu jest to tak popularny sposób zarobku? Odpowiedź jest prosta, zakup anglika na części po prostu się opłaca.

Gdzie szukać anglików na części

Zanim przejdziemy do formalności związanych ze sprowadzeniem auta z Anglii na części, poruszymy jeszcze jedną bardzo istotną kwestię, która nurtuje wiele osób pragnących zacząć zarabiać w ten sposób, a mianowicie odpowiemy na pytanie, gdzie szukać anglików na części. Wiele osób poluje na okazje na angielskich portalach sprzedażowych, gdzie cena jest jasno określona, a kontakt ze sprzedającym jest bardzo prosty, co pozwala nie tylko na zadanie dodatkowych pytań, ale również na próbę ewentualnej negocjacji ceny. Kolejną popularną formą są portale aukcyjne, gdzie kupujący, który zaoferuje najwyższą kwotę przed upływem określonego czasu, ma szansę na zakup anglika w bardzo atrakcyjnej cenie. Dla osób, które wolą najpierw obejrzeć auto, potem je zakupić, mamy dobrą informację, ponieważ coraz popularniejsze na Wyspach są osobiste licytacje aut na miejscu, a do domu aukcyjnego wejść może każdy. Kolejnym sposobem na osobiste kupno auta na części są małe, kameralne komisy. Jednak wciąż najkorzystniejsze okazje można spotkać na tzw. szrotach, ponieważ auta, które można tam znaleźć, często wciąż są w naprawdę niezłym stanie technicznym.

Formalności krok po kroku

Każdy, kto zechce sprowadzić auto z Anglii na części, musi pamiętać o wszystkich formalnościach, których należy dopełnić podczas takiego zakupu, aby był on w pełni legalny. Po pierwsze musimy zadbać o umowę, którą sporządza się ze sprzedającym niezależnie od tego, czy to firma, czy osoba prywatna, nie ma znaczenia również to, czy auto kupujemy na własny użytek, czy na części, umowa to punkt obowiązkowy. Pamiętajmy, że umowa powinna być dwujęzyczna i zawierać takie dane jak cena oraz adresy sprzedawcy i nabywcy. Kolejną bardzo istotną sprawą jest akcyza – jest to opłata, którą należy uiścić, importując do Polski auto z innego kraju, wysokość akcyzy zależna jest od pojemności silnika w sprowadzanym samochodzie. Kolejną drobną opłatą, jaką należy uiścić, jest opłata skarbowa za akcyzę. Należy pamiętać również o tym, aby transport naszego auta odbywał się w sposób bezpieczny, warto załatwić tę kwestię, zanim zakupimy pojazd, tak, aby wszystkie formalności były dopięte na ostatni guzik, nie tylko te związane z zakupem auta, ale również z jego transportem.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)