W jaki sposób działa skup aut?

W jaki sposób działa skup aut?

Uczciwa wycena, szybka transakcja i wypłata gotówki – to największe zalety skupu samochodów używanych. Dzięki niemu sprzedasz swój stary, wysłużony pojazd i otrzymasz za to bardzo rozsądne pieniądze do ręki.

Jeśli masz problem ze zbyciem samochodu, skup aut używanych będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zanim skorzystasz z oferty tego typu firm, koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu. Dowiesz się z niego, jak działa skup aut używanych oraz jak wyglądają poszczególne etapy transakcji.

Czym jest i jak działa skup aut?

Skup aut używanych to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, chcących pozbyć się swojego starego samochodu i otrzymać określoną kwotę gotówki, którą będą mogły wykorzystać na zakup nowego pojazdu. Firmy zajmujące się taką działalnością przyjmują każdy samochód bez względu na stan techniczny, wizualny, markę czy rocznik. W skupie sprzedasz pojazd osobowy, ciężarowy, terenowy i sportowy, a nawet autobus. Nie będzie też żadnych problemów ze sprzedażą maszyn rolniczych i naczep samochodowych. Niewątpliwą zaletą skupu aut jest rzetelna i sprawiedliwa wycena samochodu, błyskawiczny przebieg transakcji i wypłata gotówki do ręki.

Skupy samochodów używanych są powszechnie mylone z komisami, jednak w rzeczywistości są ich doskonałą alternatywą. Komis jest pośrednikiem w sprzedaży samochodów, który za swoje usługi pobiera odpowiednią, często wysoką prowizję. Wstawione do komisu auto niejednokrotnie zalega wiele tygodni na jego terenie w oczekiwaniu na potencjalnego nabywcę. W skupie samochód zostaje sprzedany od razu bez zbędnej zwłoki, po dokonaniu wyceny i wypełnieniu niezbędnej dokumentacji.

Jak wygląda transakcja? Etapy sprzedaży auta w skupie

Cała procedura sprzedaży samochodu w skupie przebiega bardzo szybko, a dodatkowo masz pewność, że transakcja zakończy się pomyślnie. W pierwszej kolejności należy skontaktować się ze skupem telefonicznie, mailowo lub wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej wybranej firmy. Na rynku funkcjonują skupy, które oferują swoje usługi 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Jak wygląda transakcja? Etapy są następujące:

  • Nawiązanie kontaktu. Ze skupem możesz skontaktować się telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz na stronie internetowej. Taką możliwość daje między innymi firma Auto Kurek. Podczas rozmowy telefonicznej podajemy pracownikowi podstawowe dane dotyczące samochodu.
  • Bezpłatna wycena samochodu. W umówionym terminie i miejscu zjawia się rzeczoznawca, który przeprowadzi szczegółowe oględziny pojazdu. Na podstawie stanu technicznego i wizualnego, dokona uczciwej wyceny, uwzględniając realną wartość Twojego samochodu. Na to spotkanie przygotuj dokument potwierdzający Twoją tożsamość oraz dowód rejestracyjny pojazdu.
  • Sporządzenie dokumentacji. Kolejnym krokiem w sprzedaży samochodu jest przeniesienie prawa własności, czyli podpisanie umowy kupna–sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na to, czy umowa nie posiada wad prawnych oraz, czy jest opatrzona stosownym zapisem, informującym o tym, że kupujący pokrywa podatek PCC.
  • Wypłata gotówki. Po zaakceptowaniu zaproponowanej kwoty oraz podpisaniu umowy następuje finalizacja transakcji, czyli wypłata gotówki do ręki. Jeśli wolisz, skup aut wykona przelew na wskazany numer konta bankowego.
  • Odbiór samochodu. Podpisanie umowy, wypłata gotówki i przekazanie kluczyków to ostatnie etapy współpracy ze skupem. Pozostaje jeszcze kwestia dostarczenia samochodu, którą zajmują się pracownicy skupu. Jedynym Twoim obowiązkiem jest wyrejestrowanie auta w wydziale komunikacji.

Do kogo skierowana jest oferta skupu samochodów?

Skup aut to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą jak najszybciej sprzedać swoje stare auto, bez zbędnych formalności i długiego oczekiwania na potencjalnego nabywcę.

Skorzystanie z oferty skupu pojazdów używanych pozwoli przede wszystkim na znaczną oszczędność czasu, który musiałbyś poświęcić na spotkania z niezdecydowanymi i wybrednymi klientami. Skup aut używanych to również wielka szansa na korzystne sprzedanie samochodu dla wszystkich właścicieli mało popularnych marek.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)