W jaki sposób działa skup aut?

W jaki sposób działa skup aut?

Uczciwa wycena, szybka transakcja i wypłata gotówki – to największe zalety skupu samochodów używanych. Dzięki niemu sprzedasz swój stary, wysłużony pojazd i otrzymasz za to bardzo rozsądne pieniądze do ręki.

Jeśli masz problem ze zbyciem samochodu, skup aut używanych będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zanim skorzystasz z oferty tego typu firm, koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu. Dowiesz się z niego, jak działa skup aut używanych oraz jak wyglądają poszczególne etapy transakcji.

Czym jest i jak działa skup aut?

Skup aut używanych to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, chcących pozbyć się swojego starego samochodu i otrzymać określoną kwotę gotówki, którą będą mogły wykorzystać na zakup nowego pojazdu. Firmy zajmujące się taką działalnością przyjmują każdy samochód bez względu na stan techniczny, wizualny, markę czy rocznik. W skupie sprzedasz pojazd osobowy, ciężarowy, terenowy i sportowy, a nawet autobus. Nie będzie też żadnych problemów ze sprzedażą maszyn rolniczych i naczep samochodowych. Niewątpliwą zaletą skupu aut jest rzetelna i sprawiedliwa wycena samochodu, błyskawiczny przebieg transakcji i wypłata gotówki do ręki.

Skupy samochodów używanych są powszechnie mylone z komisami, jednak w rzeczywistości są ich doskonałą alternatywą. Komis jest pośrednikiem w sprzedaży samochodów, który za swoje usługi pobiera odpowiednią, często wysoką prowizję. Wstawione do komisu auto niejednokrotnie zalega wiele tygodni na jego terenie w oczekiwaniu na potencjalnego nabywcę. W skupie samochód zostaje sprzedany od razu bez zbędnej zwłoki, po dokonaniu wyceny i wypełnieniu niezbędnej dokumentacji.

Jak wygląda transakcja? Etapy sprzedaży auta w skupie

Cała procedura sprzedaży samochodu w skupie przebiega bardzo szybko, a dodatkowo masz pewność, że transakcja zakończy się pomyślnie. W pierwszej kolejności należy skontaktować się ze skupem telefonicznie, mailowo lub wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej wybranej firmy. Na rynku funkcjonują skupy, które oferują swoje usługi 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Jak wygląda transakcja? Etapy są następujące:

  • Nawiązanie kontaktu. Ze skupem możesz skontaktować się telefonicznie, mailowo lub wypełniając formularz na stronie internetowej. Taką możliwość daje między innymi firma Auto Kurek. Podczas rozmowy telefonicznej podajemy pracownikowi podstawowe dane dotyczące samochodu.
  • Bezpłatna wycena samochodu. W umówionym terminie i miejscu zjawia się rzeczoznawca, który przeprowadzi szczegółowe oględziny pojazdu. Na podstawie stanu technicznego i wizualnego, dokona uczciwej wyceny, uwzględniając realną wartość Twojego samochodu. Na to spotkanie przygotuj dokument potwierdzający Twoją tożsamość oraz dowód rejestracyjny pojazdu.
  • Sporządzenie dokumentacji. Kolejnym krokiem w sprzedaży samochodu jest przeniesienie prawa własności, czyli podpisanie umowy kupna–sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na to, czy umowa nie posiada wad prawnych oraz, czy jest opatrzona stosownym zapisem, informującym o tym, że kupujący pokrywa podatek PCC.
  • Wypłata gotówki. Po zaakceptowaniu zaproponowanej kwoty oraz podpisaniu umowy następuje finalizacja transakcji, czyli wypłata gotówki do ręki. Jeśli wolisz, skup aut wykona przelew na wskazany numer konta bankowego.
  • Odbiór samochodu. Podpisanie umowy, wypłata gotówki i przekazanie kluczyków to ostatnie etapy współpracy ze skupem. Pozostaje jeszcze kwestia dostarczenia samochodu, którą zajmują się pracownicy skupu. Jedynym Twoim obowiązkiem jest wyrejestrowanie auta w wydziale komunikacji.

Do kogo skierowana jest oferta skupu samochodów?

Skup aut to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą jak najszybciej sprzedać swoje stare auto, bez zbędnych formalności i długiego oczekiwania na potencjalnego nabywcę.

Skorzystanie z oferty skupu pojazdów używanych pozwoli przede wszystkim na znaczną oszczędność czasu, który musiałbyś poświęcić na spotkania z niezdecydowanymi i wybrednymi klientami. Skup aut używanych to również wielka szansa na korzystne sprzedanie samochodu dla wszystkich właścicieli mało popularnych marek.

Ostatnio dodane wpisy
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?

Rzadko kto ma do czynienia ze złomowaniem samochodu częściej, niż raz w życiu. Zazwyczaj sprzedajemy auta używane znacznie szybciej, niż ich użytkowanie stanie się nieopłacalne, dlatego też proces ten w wielu z nas wywołuje uzasadnione obawy. (więcej…)

Jaki skup samochodów wybrać?
Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu. (więcej…)

Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?
Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?

Co zrobić z wrakiem swojego samochodu po jego uszkodzeniu uniemożliwiającym przeprowadzenie naprawy? Bardzo często usterki wynikające np. z wypadku są na tyle duże, że ich usunięcie może łączyć się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi i wieloma trudnościami w kwestii bezpieczeństwa. (więcej…)