Kiedy zdecydować się na części używane ?

Kiedy zdecydować się na części używane ?

Popularność używanych części samochodowych stale rośnie. Pozyskiwaniem i dystrybucją części używanych zajmują się licencjonowane stacje demontażu pojazdów. Kierowcy coraz częściej decydują się na zakup zregenerowanych komponentów w doskonałym stanie technicznym, które nierzadko sprawują się lepiej niż nowe zamienniki. Sprawdźmy, jakie są korzyści zakupu używanych części samochodowych.

Regenerowane części do samochodu

Zakup regenerowanych części do samochodu wiąże się z dużą oszczędnością. Szacuje się, że na każdym komponencie możemy zaoszczędzić nawet 40% wydatku. Jest to niezwykle korzystne, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę stale rosnące ceny nowych zamienników. Ta metoda jest bardzo przydatna w przypadku starszych lub rzadkich modeli samochodów, których części są trudno dostępne lub nie występują. Nowe elementy zamienne często są słabej jakości, co znacznie zwiększa ich awaryjność, a tym samym może generować dodatkowe koszty związane z usterkami i koniecznością zakupu kolejnej części. Według mechaników regenerowane komponenty pod względem jakości znacznie przewyższają popularne zamienniki. Co ciekawe, części używane są produktem bardzo ekologicznym. Regeneracja wszelkich komponentów pozwala zmniejszyć o kilka tysięcy ton roczną produkcję stali, aluminium i miedzi, co przekłada się na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jakie są największe zalety używanych części zamiennych:

  • niska cena w porównaniu z nowymi zamiennikami;
  • pozwalają na idealne dopasowanie do samochodu;
  • spełniają wszystkie wymagania jakościowe;
  • części używane są produktami oryginalnymi.

Części samochodowe

Gdzie kupić używane części samochodowe?

Oryginalne, zregenerowane komponenty dostępne są w internecie, na portalach aukcyjnych oraz w sklepach stacjonarnych. Można je kupić także w stacjach demontażu pojazdów, dzięki temu mamy pewność co do ich oryginalności oraz stanu technicznego. W takie miejsca trafiają często samochody nowe po szkodzie całkowitej, które są prawdziwym bogactwem oryginalnych i niewysłużonych części. Używane części samochodowe zawsze warto kupować u sprawdzonych i renomowanych sprzedawców, którzy na swoje produkty przyznają gwarancję.

Ostatnio dodane wpisy
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?

Rzadko kto ma do czynienia ze złomowaniem samochodu częściej, niż raz w życiu. Zazwyczaj sprzedajemy auta używane znacznie szybciej, niż ich użytkowanie stanie się nieopłacalne, dlatego też proces ten w wielu z nas wywołuje uzasadnione obawy. (więcej…)

Jaki skup samochodów wybrać?
Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu. (więcej…)

Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?
Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?

Co zrobić z wrakiem swojego samochodu po jego uszkodzeniu uniemożliwiającym przeprowadzenie naprawy? Bardzo często usterki wynikające np. z wypadku są na tyle duże, że ich usunięcie może łączyć się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi i wieloma trudnościami w kwestii bezpieczeństwa. (więcej…)