Kiedy zdecydować się na części używane ?

Kiedy zdecydować się na części używane ?

Popularność używanych części samochodowych stale rośnie. Pozyskiwaniem i dystrybucją części używanych zajmują się licencjonowane stacje demontażu pojazdów. Kierowcy coraz częściej decydują się na zakup zregenerowanych komponentów w doskonałym stanie technicznym, które nierzadko sprawują się lepiej niż nowe zamienniki. Sprawdźmy, jakie są korzyści zakupu używanych części samochodowych.

Regenerowane części do samochodu

Zakup regenerowanych części do samochodu wiąże się z dużą oszczędnością. Szacuje się, że na każdym komponencie możemy zaoszczędzić nawet 40% wydatku. Jest to niezwykle korzystne, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę stale rosnące ceny nowych zamienników. Ta metoda jest bardzo przydatna w przypadku starszych lub rzadkich modeli samochodów, których części są trudno dostępne lub nie występują. Nowe elementy zamienne często są słabej jakości, co znacznie zwiększa ich awaryjność, a tym samym może generować dodatkowe koszty związane z usterkami i koniecznością zakupu kolejnej części. Według mechaników regenerowane komponenty pod względem jakości znacznie przewyższają popularne zamienniki. Co ciekawe, części używane są produktem bardzo ekologicznym. Regeneracja wszelkich komponentów pozwala zmniejszyć o kilka tysięcy ton roczną produkcję stali, aluminium i miedzi, co przekłada się na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Jakie są największe zalety używanych części zamiennych:

  • niska cena w porównaniu z nowymi zamiennikami;
  • pozwalają na idealne dopasowanie do samochodu;
  • spełniają wszystkie wymagania jakościowe;
  • części używane są produktami oryginalnymi.

Części samochodowe

Gdzie kupić używane części samochodowe?

Oryginalne, zregenerowane komponenty dostępne są w internecie, na portalach aukcyjnych oraz w sklepach stacjonarnych. Można je kupić także w stacjach demontażu pojazdów, dzięki temu mamy pewność co do ich oryginalności oraz stanu technicznego. W takie miejsca trafiają często samochody nowe po szkodzie całkowitej, które są prawdziwym bogactwem oryginalnych i niewysłużonych części. Używane części samochodowe zawsze warto kupować u sprawdzonych i renomowanych sprzedawców, którzy na swoje produkty przyznają gwarancję.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)