Jak szybko sprzedać auto firmowe lub flotę samochodów?

Jak szybko sprzedać auto firmowe lub flotę samochodów?

Dowiedz się, jak szybko i korzystnie sprzedać pojazdy zakupione na firmę. Sprawdź nasze porady, z których dowiesz się, o czym musisz koniecznie pamiętać, aby wartość auta nie została zaniżona.

W wielu przedsiębiorstwach niezbędnymi elementami wyposażenia są samochody. Czasami wymagają one prac konserwacyjnych lub wymiany na nowe modele, a może zdarzyć się też konieczność ich całkowitego pozbycia się. W takim przypadku warto wiedzieć, w jaki sposób sprzedać firmowe auta, aby było korzystnie, a przy tym szybko i bez wielu formalności.

Dlaczego warto sprzedać firmowe samochody w skupie aut?

Doskonałym pomysłem, aby pozbyć się samochodu firmowego lub całej floty pojazdów służbowych jest skorzystanie z oferty skupu aut. Największą zaletą takiego rozwiązania jest szybka, rzetelna i całkowicie uczciwa wycena samochodów przez profesjonalnego rzeczoznawcę, co daje gwarancję atrakcyjnego zysku adekwatnego do stanu technicznego. Choć cena, jaką można uzyskać za sprzedaż pojazdów jest zazwyczaj niższa od rynkowej, to jednak nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów ewentualnych napraw czy angażować się w czasochłonne poszukiwanie kupca.
Decydując się na sprzedaż samochodów firmowych w skupie aut można liczyć na szybki zysk bez konieczności negocjowania cen czy zmagania się z różnymi czynnikami, które często opóźniają transakcję. Pojazd może zostać sprzedany w zaledwie w godzinę, przy czym właściciel w zależności od indywidualnych potrzeb od razu otrzymuje gotówkę do ręki lub przelewem natychmiastowym na wskazane konto bankowe. Przed zawarciem umowy w każdej chwili można wycofać się, gdyż sama wycena jest darmowa i nie zmusza do sprzedaży samochodów.

Jakie wymagania powinny spełnić samochody firmowe sprzedawane w skupach?

Dużą zaletą zawierania transakcji ze skupem aut jest możliwość sprzedaży samochodów firmowych w niemal dowolnym stanie technicznym. Zazwyczaj przyjmowane są każdego rodzaju auta – osobowe, dostawcze czy ciężarowe, a także wózki widłowe, czterokołowce, motocykle czy maszyny rolnicze i wiele innych pojazdów specjalistycznych. To sprawia, że bez względu na charakter działalności przedsiębiorstwa istnieje możliwość hurtowej sprzedaży wszystkich samochodów, które nie są dłużej potrzebne lub zostały wyeksploatowane.
Istnieje ogólne przeświadczenie, że skupy aut przyjmują wyłącznie sprawne samochody lub modele o młodych rocznikach. Takie myślenie jest jednak błędne, gdyż w rzeczywistości takie firmy przyjmują dowolnych pojazdów. Doskonale sprawdzą się zarówno wieloletnie oraz niesprawne auta, jak i pokolizyjne czy powypadkowe, a także z dużym przebiegiem lub przeznaczone do kasacji. Stan techniczny i pozostałe czynniki jedynie wpływają na cenę, jaka zostanie ustalona za sprzedaż danego samochodu. Ponadto istnieje często możliwość pozbycia się samochodów firmowych bez ważnego przeglądu technicznego czy wymaganych zezwoleń.

Jak uzyskać najkorzystniejszą ofertę za sprzedaż samochodu firmowego w skupie aut?

Choć obecnie w większości przypadków przy sprzedaży samochodu firmowego w skupie aut nie jest wymagana znajomość stanu technicznego czy posiadania dużej ilości rozmaitych dokumentów, to jednak warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpłynąć na wysokość zysku. Jednym z nich jest książeczka serwisowa zawierająca kompletną historię pojazdu i spis wszystkich napraw, jakie były przez ten czas przeprowadzane. Taki dokument występuje bardzo często w przypadku samochodów zarejestrowanych na firmę, gdyż jeśli są one wykorzystywane w celach służbowych to często ich serwis odbywa się za pośrednictwem Autoryzowanej Stacji Obsługi.
Poza tym, że warto dopilnować, aby w książeczce serwisowej znajdowały się wpisy potwierdzające odbyte naprawy. Na korzyść właściciela sprzedającego samochód firmowy w skupie aut może wpłynąć także posiadanie regularnych przeglądów technicznych i mechanicznych. Posiadanie takiej dokumentacji z pewnością automatycznie podniesie wartość pojazdu. Sprzedaż samochodu w skupie aut to także idealnie rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dokumentów związanych z serwisem. Umożliwi to szybkie przeprowadzenie transakcji bez żmudnego poszukiwania kupca.

Ostatnio dodane wpisy
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?

Rzadko kto ma do czynienia ze złomowaniem samochodu częściej, niż raz w życiu. Zazwyczaj sprzedajemy auta używane znacznie szybciej, niż ich użytkowanie stanie się nieopłacalne, dlatego też proces ten w wielu z nas wywołuje uzasadnione obawy. (więcej…)

Jaki skup samochodów wybrać?
Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu. (więcej…)

Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?
Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?

Co zrobić z wrakiem swojego samochodu po jego uszkodzeniu uniemożliwiającym przeprowadzenie naprawy? Bardzo często usterki wynikające np. z wypadku są na tyle duże, że ich usunięcie może łączyć się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi i wieloma trudnościami w kwestii bezpieczeństwa. (więcej…)