Jak sprzedać korzystnie samochód na skupie?

Jak sprzedać korzystnie samochód na skupie?

W dzisiejszych czasach samochód osobowy to bardzo popularny środek transportu, w którego posiadaniu jest wiele gospodarstw domowych, zarówno w większych miastach, jak i na wsi.Bardzo często nasze pierwsze auto nie jest tym, które towarzyszyć nam będzie do końca życia, dlatego też przed zmianą samochodu na nowszy model każdy kierowca pragnie sprzedać swój pojazd na jak najkorzystniejszych warunkach. Wielu kierowców nie ma czasu lub ochoty na zazwyczaj długo trwającą sprzedaż samochodu osobie prywatnej, więc wybiera skup. Jak sprzedać korzystnie auto w skupie?

Zalety skupu samochodów

Wiele osób sprzedając swoje stare auto, pragnie nie tylko otrzymać jak najwyższą kwotę za sprzedaż pojazdu, ale również dokonać transakcji w szybkim tempie. Dla osób, którym zależy na czasie, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór skupu, ponieważ w takich miejscach auta kupowane są od osób chętnych na ich sprzedaż praktycznie od ręki. Kolejnym plusem jest fakt, że skupy przyjmują również rozbite i uszkodzone samochody, co pozwala nam na sprawne rozwiązanie problemu związanego ze złomowaniem takiego pojazdu oraz daje nam możliwość dodatkowego zarobienia drobnej kwoty. Ile płaci skup aut i czy kwota ta jest wyższa, jeżeli auto jest w całkiem dobrym stanie technicznym? To kwestia bardzo indywidualna, zależna od miejsca i jego właściciela, dlatego warto wcześniej zadzwonić w kilka miejsc i dowiedzieć się, jaka jest szacowana oferowana kwota za nasze auto, a dopiero po krótkim rozeznaniu podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyboru miejsca sprzedaży.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru skupu

Skup aut, ile można dostać, sprzedając tam swój samochód – to jedna z podstawowych kwestii rozpatrywanych przez właścicieli aut, którzy są zainteresowani sprzedaniem swoich czterech kółek, jednak podczas wyboru skupu powinniśmy zwrócić uwagę również na wiele innych czynników. Po pierwsze należy sprawdzić, czy skup, w którym planujemy sprzedać nasz pojazd, działa legalnie, ponieważ tylko pracownicy autoryzowanych, legalnych punktów mogą wydać nam stosowne dokumenty, które potrzebne nam będą do dopełnienia formalności po sprzedaży samochodu w tego rodzaju miejscu. Jak sprawdzić, czy skup działa legalnie? Wszystkie informacje możemy uzyskać od Marszałka Województwa lub odwiedzając stronę internetową Biuletynu Informacji Publicznej. Warto również sprawdzić wszystkie skupy w naszej najbliższej okolicy w związku z aspektem finansowym naszej sprzedaży, głównie ze względu na fakt, że każdy z nich rządzi się swoimi prawami i może przyjmować zupełnie odmienny sposób wyceny, więc kwoty, które otrzymamy w poszczególnych miejscach, mogą się od siebie dość wyraźnie różnić.

Czego potrzebujesz, żeby sprzedać auto w skupie

Każdy, kto zapragnie sprzedać swoje auto w skupie, powinien wcześniej zorientować się, jakie dokumenty należy przygotować, żeby transakcja przebiegła szybko i bez zbędnych komplikacji. Pierwszą rzeczą, jaką należy mieć ze sobą, jest dokument, który potwierdzi, że jesteśmy właścicielem auta, które chcemy sprzedać. Najprostsze w tym przypadku będzie dostarczenie do skupu dowodu rejestracyjnego naszego pojazdu. Jeśli pojazd posiada tzw. kartę pojazdu, ją również należy zabrać ze sobą na miejsce dokonania transakcji. Co w przypadku, kiedy karty nie posiadamy? Należy o tym fakcie poinformować pracownika skupu, który odnotuje ten fakt w dokumentacji. Dodatkowo należy pamiętać o podstawowej rzeczy, jaką jest zabranie naszego dokumentu tożsamości – bez niego transakcja nie mogłaby zostać dokonana, a wcześniej przygotowane dokumenty samochodowe zweryfikowane.
rozbity samochód

Co ma wpływ na cenę samochodu w skupie

Jak już wcześniej zauważyliśmy kwestia tego, ile płaci skup aut, zależy od konkretnego miejsca i jego indywidualnych zasad wyceny. Jest jednak kilka czynników, które mogą wpływać na cenę auta w wielu różnych skupach. Wiele skupów prócz samych pojazdów interesuje się również tym, w jakim stanie są poszczególne części samochodu, dzieje się tak głównie dlatego, że naprawdę spora liczba punktów skupu zajmuje się również sprzedażą części pozyskanych z zakupionych aut, taka sprzedaż odbywa się przez internet oraz stacjonarnie. W przypadku takich skupów istotny jest nie tylko sam stan części, ale również model auta, z którego one pochodzą, oraz rocznik i marka samochodu. Wiele skupów wycenia auta na podstawie aktualnych cen złomu i metali. Warto przed odwiedzeniem wytypowanego przez nas punktu zapoznać się z jego wstępnym sposobem wyceny na stronie internetowej bądź wykorzystując możliwość wykonania telefonu w interesujące nas miejsce. Należy pamiętać, że możemy poprosić o wycenę na miejscu, jest ona całkowicie bezpłatna i nie zobowiązuje nas do sprzedaży auta w tym konkretnym skupie.

Jak długo trwa sprzedaż auta w skupie

Oprócz tego, ile płaci skup aut, dla wielu kierowców równie ważny jest fakt, jak długo trwają wszystkie formalności i jak szybko mogą się oni pozbyć swojego starego auta, które często w przypadku zaopatrzenia się w nowy pojazd staje się zbędnym balastem. Jeśli chcemy, aby to skup zajął się odebraniem od nas samochodu i dostarczeniem go do miejsca docelowego, musimy umówić się na dogodny dla wybranej przez nas firmy termin, który często zależny jest od aktualnego nakładu pracy skupu, ilości przyjmowanych aut oraz grafiku kierowcy pracującego w danym punkcie. Należy również pamiętać, że aby skup odebrał od nas auto, najpierw jego obsługa musi się upewnić, że osoba sprzedająca pojazd posiada wszystkie wymagane do dopełnienia transakcji dokumenty. Cały proces może potrwać kilka dni, jednak często zdarza się również tak, że skup jest w stanie odebrać od klienta auto nawet tego samego dnia. Jeśli klient sam przyjeżdża na miejsce samochodem, które planuje sprzedać, wszystkie formalności załatwiane są na miejscu praktycznie od ręki.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)