Jak sprawdzić części samochodowe po VIN?

Jak sprawdzić części samochodowe po VIN?

Dobór odpowiednich części samochodowych ma ogromne znaczenie dla prawidłowego działania każdego podzespołu. Słabej jakości komponenty często znacznie szybciej ulegają zużyciu, co wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów naprawy. Dlatego warto wyszukać części samochodowe po numerze VIN.

Z tej metody korzystają wszystkie sklepy i hurtownie motoryzacyjne. Wyszukiwanie części samochodowych za pomocą numeru VIN jest niezwykle łatwe i szybkie. Ta metoda należy do najlepszych i najbardziej skutecznych. Wystarczy wpisać w odpowiedniej wyszukiwarce nazwę potrzebnego elementu oraz podać markę i model samochodu. Warto jednak wiedzieć jak zwiększyć szansę na znalezienie odpowiedniej części.

Jak wyszukać części samochodowe po VIN?

VIN to nadawany przez producenta numer identyfikacyjny pojazdu, który umieszczany jest w kilku miejscach. Najczęściej numer VIN znajdziemy na słupku bocznym po strony kierowcy, prawym nadkolu, przegrodzie czołowej, ramie nośnej oraz prawym przednim kole. Numer VIN znajduje się także w dowodzie rejestracyjnym w rubryce E. Dzięki niemu możemy precyzyjnie określić wersję samochodu i na tej podstawie dobrać odpowiednie części zamienne. Na początku należy sprawdzić takie informacje, jak:

 • Moc silnika;
 • wersja nadwozia;
 • data produkcji;
 • rodzaj napędu;
 • rodzaj paliwa;
 • rodzaj skrzyni biegów;
 • numer koloru nadwozia;
 • wyposażenie.

Dzięki tym informacjom znacznie zwiększymy szansę na odnalezienie właściwego komponentu oraz przyśpieszymy cały proces wyszukiwania. Określenie mocy silnika pozwoli dobrać odpowiednie komponenty dla samej jednostki napędowej, jak i dla skrzyni biegów. Wskazanie rodzaju napędu ułatwi dobór części zawieszenia, elektryki oraz układu hamulcowego.

Jak dobrać części samochodowe po numerze VIN?

Dobór części samochodowych po numerze VIN jest obecnie najskuteczniejszą metodą na znalezienie odpowiedniego komponentu do wszystkich podzespołów. Znajomość kilku ważnych informacji dotyczących modelu samochodu, jaki posiadamy, znacznie zwiększy szansę na uzyskanie katalogu wszystkich pasujących zamienników. Niezwykle ważnym kryterium jest rodzaj skrzyni biegów. Bowiem większość katalogów podzielona jest na części do aut z manualną skrzynią biegów oraz do samochodów wyposażonych w automat. Istotna jest także wersja wyposażenia. W katalogach możemy odnaleźć części do samochodów z klimatyzacją oraz do modeli, które takiego wyposażenia nie posiadają. Dzięki numerowi identyfikacyjnemu dostępne są części do prawie wszystkich części samochodu: nadwozie, podwozie, elektronika, silnik, układ przeniesienia napędu, elementy wyposażenia wnętrza, skrzynia biegów i wiele innych.

Szukanie części po VIN – czy jest skuteczne?

Wyszukiwanie części samochodowych po numerze VIN ma bardzo wiele zalet. Jest szybkie, skuteczne i bezpieczne. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy najlepszy komponent do naszego auta. Aby jeszcze bardziej zwiększyć szansę na uzyskanie odpowiedniej części, warto przyjrzeć się elementowi, który wymontowaliśmy i przyjrzeć się umieszczonej na nim numeracji. Na tej podstawie możemy wybrać nową część, która oznaczona jest takimi samymi cyframi.

Zalety doboru części samochodowych po numerze VIN:

 • pewna i skuteczna metoda wyszukiwania części do samochodu;
 • precyzyjne dopasowanie każdego komponentu;
 • znaczna oszczędność czasu i pieniędzy;
 • minimalne ryzyko zwrotów i reklamacji;
 • mała możliwość zakupu niewłaściwej części.
Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)