Jak działa i jak wybrać dobry skup aut używanych?

Jak działa i jak wybrać dobry skup aut używanych?

Samochód jest jednym z głównych środków transportu w dzisiejszych czasach, w których komunikacja miejska powoli odchodzi do lamusa. Wiele gospodarstw domowych posiada nawet kilka pojazdów, dzięki czemu swobodne i komfortowe korzystanie z aut jest bezproblemowe i niezwykle wygodne. Do każdego posiadacza czterech kółek przychodzi moment, w którym zaczyna rozważać zakup nowego samochodu, a co za tym idzie – sprzedaż dotychczasowego. Istnieje wiele rozwiązań i sposobów związanych z bezproblemowym pozbyciem się starego auta.

Skup aut – dla kogo

W dobie wszechobecnego internetu, w którym liczne ogłoszenia na portalach społecznościowych i sprzedażowych stanowią główne źródło informacji dotyczących standardowych cen i popytu na auta używane, z łatwością możemy zasięgnąć wieści ze świata czterech kółek i przeanalizować nasze plany i zamiary związane ze sprzedażą samochodu.

Jedną z możliwości, jakie oferuje nam dzisiejsza rzeczywistość, jest skup aut, którego głównym zadaniem jest kupowanie samochodów używanych bezpośrednio od klienta. Dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie i jak działa skup aut? Otóż, jak sama nazwa wskazuje, firmy te wykupują pojazdy po określonej cenie i przekazują je do dalszej sprzedaży, jeśli zaś auto nie nadaje się do dalszej eksploatacji, rozkładane jest na części. Będzie to idealny pomysł dla osób, którym zależy na czasie i które chcą jak najszybszej sprzedaży, ponieważ korzystanie z serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych wiąże się niekiedy z długotrwałym procesem, a co za tym idzie – uzbrojeniem się w cierpliwość. Kupcy bywają bardzo wymagający, dociekliwi i nieuprzejmi, zatem korzystając ze skupu aut, oszczędzamy sobie nerwów i nieprzyjemności.

Wybór profesjonalnego skupu samochodów używanych

Zatem jak wybrać skup aut w taki sposób, abyśmy byli zadowoleni i usatysfakcjonowani z usług tego miejsca? Należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na dokumentację, która powinna być podstawą podczas sprzedaży samochodu. Umowa kupna-sprzedaży to podstawowy i główny element, bez którego absolutnie nie ma mowy o dokonaniu transakcji. Każdy właściciel lub wykwalifikowany pracownik jest zobowiązany do odpowiedzi na każde pytanie potencjalnego kontrahenta, dlatego nie powinniśmy się krępować przy zadawaniu wszelkich pytań, dzięki którym zdobędziemy podstawowe informacje dotyczące usług danego skupu. W dzisiejszych czasach każda porządna firma świadcząca jakiekolwiek usługi ceni sobie czas klienta, dlatego standardem i udogodnieniem jest dopasowanie się do ustalonych godzin oraz terminów według ustaleń z interesantem. Klient umawia się na konkretny dzień i określoną godzinę, po czym pracownik skupu udaje się w umówione miejsce, którym może być posesja czy jakakolwiek inna lokalizacja, po czym dokonuje oględzin i wyceny auta. Wszelkie usługi związane z określeniem oferowanej ceny, jak również dojazd do klienta, powinny być oczywiście bezpłatne.

Wycena samochodu

Wycena samochodu zostanie określona po dokładnym ustaleniu stanu technicznego auta, po czym kontrahent może przedstawić swoje uwagi odnośnie do ceny i wszelkich stanów spornych, które zazwyczaj są rozwiązywane polubownie, z korzyścią dla obu stron. Kolejnym etapem jest sporządzenie umowy kupna-sprzedaży, która stanowi najważniejszy dokument, bez którego nie powinno dojść do sfinalizowania transakcji. Tutaj powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i doprowadzić do zawarcia umowy, nawet jeśli właściciel firmy uważa to za zbyteczne. Pamiętaj – podstawą każdej transakcji jest spisanie dokumentu bądź faktury, zatem uważnie obserwuj i analizuj, jakie dokumenty podpisujesz. Po zawarciu umowy sprzedawca auta dostaje pieniądze w gotówce lub przelew na konto, w zależności od tego, jaką metodę płatności wybierze i uzna za odpowiednią.

Na co uważać, wybierając skup aut używanych

Skup aut – na co uważać. Podstawową zasadą jest zawarcie umowy kupna-sprzedaży i sprawdzenie solidności i wypłacalności danej firmy. Jeśli właściciel sprawia wrażenie odpowiedzialnego i kompetentnego oraz przygotowuje wszelką potrzebną dokumentację, nie należy się obawiać korzystania z usług takiej firmy. Jednak w przypadku, kiedy pracownik nie jest w stanie określić terminu zapłaty ani zrobić odpowiedniej wyceny – od takich miejsc trzymajmy się z daleka. Profesjonalny skup samochodów używanych przyjmuje auta nie tylko w dobrym stanie, które nadają się do dalszej eksploatacji, lecz również powypadkowe i takie, które są przeznaczone na części i nie spełniają żadnych warunków do dalszego użytkowania. Bezpłatna wycena i oględziny oraz długotrwała współpraca z innymi przedsiębiorstwami to w dzisiejszych czasach standardy, jakie powinien spełniać każdy punkt skupu samochodów używanych.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)