Dlaczego warto oddać samochód na skup

Dlaczego warto oddać samochód na skup

Masz samochód, który chciałbyś sprzedać? Uszkodzony lub sprawny w doskonałej formie? Bez względu na to, czy masz pojazd osobowy, ciężarowy, wykorzystywany prywatnie lub firmowo, skup samochodów okaże się dobrym rozwiązaniem, które zapewni Ci szybki przypływ gotówki oraz oszczędność czasu.

Jak to wygląda i dlaczego warto oddać samochód na skup?

Skup samochodów używanych, nieuszkodzonych

Jeśli zastanawiasz się nad wystawieniem pojazdu na sprzedaż, musisz liczyć się z czasochłonnym procesem, który wcale nie musi skończyć się powodzeniem. Aktualnie rynek wtórny ma wiele różnych modeli, więc każdy kierowca ma szansę wybrać jedną opcję spośród wielu. Większa konkurencja wpływa także na spadek ceny, a klient może pozwolić sobie na bycie odrobinę wybrednym. Przygotowanie pojazdu do sprzedaży to między innymi: mycie zewnętrzne, czyszczenie tapicerki, zadbanie o niedoskonałości karoserii, wyczyszczenie plastików, felg, a nawet opon. Wszystkie te elementy zajmują czas, ale nie gwarantują tego, że pojazd zostanie sprzedany. W tym momencie z pomocą przychodzi skup samochodów – firmy tego typu kupują praktycznie wszystkie pojazdy, oczywiście po wcześniejszych oględzinach specjalisty. Wówczas otrzymujesz jasną ofertę, którą możesz lekko negocjować. Samochodu nie musisz myć z zewnątrz i wewnątrz, ponieważ po sprzedaży przedsiębiorstwo kupujące chętnie zrobi to za Ciebie. Oszczędzasz więc czas, a gotówkę lub przelew otrzymujesz zaraz po sprawdzeniu i sprzedaży pojazdu. To znacznie prostsze rozwiązanie, a firmę tego typu aktualnie bardzo łatwo znaleźć. Warto brać tę opcję pod uwagę w trakcie sprzedaży samochodu.

Skup samochodów używanych, uszkodzonych

Bardzo często te same firmy oferują także skup samochodów uszkodzonych, czyli po wypadkach. W tym przypadku sprzedający także może liczyć na sporą oszczędność czasu i formalności. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w obrocie takimi pojazdami doskonale znają przepisy, więc wiedzą, jak usprawnić proces kupna uszkodzonego egzemplarza. Sprzedający nawet nie musi wychodzić domu – najczęściej wystarczy zadzwonić do firmy i przedstawić wstępne informacje podczas rozmowy. Następnie przedstawiciel firmy skupującej auta przyjdzie na oględziny, a jeżeli oferta będzie atrakcyjna, zabierze pojazd, wypłacając należność. Warto zaznaczyć, że takie przedsiębiorstwa najczęściej operują lawetami, więc sprzedający nie jest zobowiązany do transportu uszkodzonego samochodu do siedziby firmy. Jeżeli masz uszkodzony model samochodu osobowego, prywatnego lub firmowego, bądź pojazd ciężarowy po wypadku, który chcesz sprzedać, skontaktuj się ze specjalistami. To dobre rozwiązanie gwarantujące przypływ gotówki, na dodatek bez marnowania czasu na rozmowy z potencjalnymi klientami oraz bez wysyłania SMS-ów z odpowiedzią na wystawione ogłoszenie.

Ostatnio dodane wpisy
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?

Rzadko kto ma do czynienia ze złomowaniem samochodu częściej, niż raz w życiu. Zazwyczaj sprzedajemy auta używane znacznie szybciej, niż ich użytkowanie stanie się nieopłacalne, dlatego też proces ten w wielu z nas wywołuje uzasadnione obawy. (więcej…)

Jaki skup samochodów wybrać?
Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu. (więcej…)

Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?
Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?

Co zrobić z wrakiem swojego samochodu po jego uszkodzeniu uniemożliwiającym przeprowadzenie naprawy? Bardzo często usterki wynikające np. z wypadku są na tyle duże, że ich usunięcie może łączyć się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi i wieloma trudnościami w kwestii bezpieczeństwa. (więcej…)