Czy warto sprzedać auto w skupie?

Czy warto sprzedać auto w skupie?

Ze sprzedażą samochodu wiąże się wiele problemów. Jedni sprzedający z pewnością spotkają się z niemiłymi lub niesłownymi kupującymi, podczas gdy inni mogą paść ofiarami wielu nietypowych oszustw. Mimo iż warto się przed nimi chronić, nie zawsze jest to możliwe – współcześni oszuści stale szukają coraz to nowszych form przywłaszczenia sobie cudzej wartości. Ochrona przed nimi jest raczej z góry skazana na porażkę. Czy jednak na pewno? Dobrym rozwiązaniem okazuje się sprzedaż auta w skupie pojazdów. To bezpieczna, lecz dość mało rozpowszechniona forma sprzedaży samochodu, warto ją zatem poznać z bliska.

Z czym się wiąże sprzedaż prywatna?

Z pewnością każdy, kto chce pozbyć się swojego auta i uzyskać z tego tytułu adekwatne wynagrodzenie, zastanawia się nad sposobem jego sprzedaży. Większość zmotoryzowanych wybierze internet, co też nie powinni nikogo dziwić. W sieci znajdują się setki popularnych stron, które odwiedzają tysiące internautów, dlatego zakładamy, że to właśnie tam znajdziemy najwięcej kupujących. Wiele osób decyduje się także na wykupienie ogłoszenia w prasie motoryzacyjnej.

Czy to dobre rozwiązania? Sprzedaż prywatna wiąże się między innymi z niebezpieczeństwem. Wielu kupujących to specjaliści, którzy przeszukują internet w poszukiwaniu niedoświadczonych sprzedających, po czym wykorzystują ich niewiedzę na własny sposób. Może to być np. błędnie przygotowana umowa kupna-sprzedaży lub podwyższenie kwoty wynagrodzenia na fakturze. Oszustw jest jednak znacznie więcej. Kolejną wadą jest angażowanie swojego czasu. Klienci bywają niepunktualni i rzadko pojawiają się w danym miejscu o umówionej porze.

sprzedaż auta

Czy w auto skupie da się sprzedać każde auto?

Odpowiedzią na tego typu kłopoty jest skup aut. Usługę skupowania samochodów realizuje coraz więcej firm, jednak warto w tym przypadku korzystać wyłącznie z oferty tych z ugruntowaną pozycją na rynku. Duże i znane przedsiębiorstwa zatrudniają najlepszych specjalistów z branży motoryzacyjnej, którzy doskonale znają prawne aspekty sprzedaży samochodu i chętnie pomogą na każdym etapie. Ponadto zapewniają wysoką kwotę odkupu auta i są dostępni pod telefonem nawet przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Warto także wybierać firmy z siedzią lub punktem jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania, wówczas znacznie zmniejsza się koszt dojazdu w celu wyceny danego egzemplarza samochodu. Część firm oferuje także możliwość odbioru samochodu firmowym transportem – to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy nasze auto jest zniszczone na tyle mocno, że nie nadaje się do ruchu po drogach publicznych.

Zalety sprzedaży samochodu w skupie pojazdów

W skupie aut można sprzedać praktycznie każdy samochód i jest to podstawowa zaleta względem sprzedaży prywatnej. Samodzielna sprzedaż auta niszowego, nieznanego lub z nietypowym silnikiem czy modyfikacjami z reguły zajmuje nawet kilka miesięcy, co łączy się np. z bieżącymi kosztami. Należy bezwzględnie opłacić ubezpieczenie OC na kolejny rok, a także opłacić parking, przegląd czy inne koszty poboczne.

Ponadto w skupie aut można sprzedać również samochody zniszczone, w tym powypadkowe, po pożarach i powodzi czy aktach wandalizmu. Znalezienie kupca na tego typu pojazdy (wraki) może oznaczać wiele miesięcy żmudnych poszukiwać. W przypadku skupu aut ten kłopot nie istnieje – firmy realizujące tego typu usługę nie „wybrzydzają”.

Ponadto liczy się czas – skupy aut z reguły całą czynność zakupu pojazdu przeprowadzają w ciągu jednego dnia od chwili skontaktowania się. Zazwyczaj całą czynność można zrealizować już na miejscu. Pracownik dokona między innymi precyzyjnej inspekcji, oceni stan auta, jego wyposażenie, typ silnika, rocznik i wiele, wiele innych. Po dokładnej analizie przekaże cenę za dane auto – jeśli ją zaakceptujesz, wystarczy podpisanie umowy. Nowoczesne i szczególnie polecane firmy zajmujące się auto-skupem, w tym Auto Kurek, wypłacają całą należność w formie gotówki do ręki.

Ostatnio dodane wpisy
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?

Rzadko kto ma do czynienia ze złomowaniem samochodu częściej, niż raz w życiu. Zazwyczaj sprzedajemy auta używane znacznie szybciej, niż ich użytkowanie stanie się nieopłacalne, dlatego też proces ten w wielu z nas wywołuje uzasadnione obawy. (więcej…)

Jaki skup samochodów wybrać?
Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu. (więcej…)

Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?
Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?

Co zrobić z wrakiem swojego samochodu po jego uszkodzeniu uniemożliwiającym przeprowadzenie naprawy? Bardzo często usterki wynikające np. z wypadku są na tyle duże, że ich usunięcie może łączyć się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi i wieloma trudnościami w kwestii bezpieczeństwa. (więcej…)