Czy warto kupić samochód z autokomisu?

Czy warto kupić samochód z autokomisu?

Osoby decydujące się na zmianę samochodu często stają przed ważnym pytaniem – wybrać model oferowany przez osobę prywatną czy firmę? Komisów samochodowych nie brakuje, a ich oferta jest bardzo kusząca.

Czy warto kupić samochód w autokomisie? A może omijać je szerokim łukiem? Jak się okazuje, pojazdy oferowane przez firmy wcale nie są w żaden sposób gorsze, wręcz przeciwnie.

Skąd autokomisy mają samochody?

Firmy zwykle pozyskują samochody na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup pojazdu od właściciela, który chce go sprzedać. Ty również możesz zaoferować swój egzemplarz takiej firmie. Samochody znajdujące się w ofercie autokomisu są więc pojazdami, które poruszały się po naszych drogach, ale z czasem właściciele postanowili je wymienić na inne. Dlaczego takie osoby sprzedają samochód do komisu, a nie oferują go na portalach internetowych? To proste – odpowiednia oferta przedstawiona firmie praktycznie zawsze spotka się z akceptacją – w taki sposób sprzedający oszczędza czas i nerwy, a gotówkę dostaje praktycznie od ręki. Następnie ten sam pojazd możesz kupić Ty, oczywiście odrobinę drożej. Samochody z autokomisów nie są więc groźne, a ich kupno może okazać się inwestycją na wiele lat. Wystarczy dobrze poszukać, a na oględziny wybrać się ze znajomym mechanikiem, który jest w stanie ocenić stan pojazdu.

Drugim sposobem, w jaki autokomisy pozyskują samochody, jest import z zagranicy. Samochody użytkowane na rynku niemieckim czy francuskim są zadbane i serwisowane najczęściej w autoryzowanym punkcie, który wystawia dodatkowe dokumenty po wykonanej wymianie części. Ceny pojazdów z Niemiec lub Francji są dla nas atrakcyjne, ponieważ ich właściciele chcą je jak najszybciej sprzedać, by następnie zarobioną kwotę przeznaczyć na kupno nowego pojazdu. Odpowiednie poszukiwania mogą zaowocować znalezieniem bardzo atrakcyjnej oferty. Taki samochód jest sprowadzony przez autokomis i sprzedawany polskiemu kupującego. Czasami importowane egzemplarze pochodzą z wypadków, a następnie są naprawiane. Jeżeli sprzedawca poinformuje o tym klienta i przedstawi mu informacje na ten temat, kupno takiego samochodu również może okazać się dobrze wydanymi pieniędzmi. Jeżeli naprawa usterek została wykonana poprawnie, to powypadkowy pojazd niczym nie odbiega od innych modeli dostępnych na rynku.

Czy warto zdecydować się na zakup samochodu z autokomisu

Ogólnie można powiedzieć, że kupno auta z komisu to dobre rozwiązanie, ale warto je odpowiednio przemyśleć. Nie ma praktycznie żadnej różnicy między zakupem modelu od prywatnego właściciela a firmy. Zawsze należy upewnić się, czy w samochodzie wszystko działa, nic nie szwankuje lub nie wymaga wkładu finansowego. Właśnie dlatego polecamy wybierać się na oględziny z mechanikiem. Jego specjalistyczna wiedza może w niektórych przypadkach okazać się wręcz nieoceniona, a nawet uchronić przed nietrafioną inwestycją. Nie należy bać się pojazdów z autokomisu – to pojazdy nieróżniące się niczym od proponowanych przez prywatnych sprzedawców.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)