Czy warto kupić samochód z autokomisu?

Czy warto kupić samochód z autokomisu?

Osoby decydujące się na zmianę samochodu często stają przed ważnym pytaniem – wybrać model oferowany przez osobę prywatną czy firmę? Komisów samochodowych nie brakuje, a ich oferta jest bardzo kusząca.

Czy warto kupić samochód w autokomisie? A może omijać je szerokim łukiem? Jak się okazuje, pojazdy oferowane przez firmy wcale nie są w żaden sposób gorsze, wręcz przeciwnie.

Skąd autokomisy mają samochody?

Firmy zwykle pozyskują samochody na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup pojazdu od właściciela, który chce go sprzedać. Ty również możesz zaoferować swój egzemplarz takiej firmie. Samochody znajdujące się w ofercie autokomisu są więc pojazdami, które poruszały się po naszych drogach, ale z czasem właściciele postanowili je wymienić na inne. Dlaczego takie osoby sprzedają samochód do komisu, a nie oferują go na portalach internetowych? To proste – odpowiednia oferta przedstawiona firmie praktycznie zawsze spotka się z akceptacją – w taki sposób sprzedający oszczędza czas i nerwy, a gotówkę dostaje praktycznie od ręki. Następnie ten sam pojazd możesz kupić Ty, oczywiście odrobinę drożej. Samochody z autokomisów nie są więc groźne, a ich kupno może okazać się inwestycją na wiele lat. Wystarczy dobrze poszukać, a na oględziny wybrać się ze znajomym mechanikiem, który jest w stanie ocenić stan pojazdu.

Drugim sposobem, w jaki autokomisy pozyskują samochody, jest import z zagranicy. Samochody użytkowane na rynku niemieckim czy francuskim są zadbane i serwisowane najczęściej w autoryzowanym punkcie, który wystawia dodatkowe dokumenty po wykonanej wymianie części. Ceny pojazdów z Niemiec lub Francji są dla nas atrakcyjne, ponieważ ich właściciele chcą je jak najszybciej sprzedać, by następnie zarobioną kwotę przeznaczyć na kupno nowego pojazdu. Odpowiednie poszukiwania mogą zaowocować znalezieniem bardzo atrakcyjnej oferty. Taki samochód jest sprowadzony przez autokomis i sprzedawany polskiemu kupującego. Czasami importowane egzemplarze pochodzą z wypadków, a następnie są naprawiane. Jeżeli sprzedawca poinformuje o tym klienta i przedstawi mu informacje na ten temat, kupno takiego samochodu również może okazać się dobrze wydanymi pieniędzmi. Jeżeli naprawa usterek została wykonana poprawnie, to powypadkowy pojazd niczym nie odbiega od innych modeli dostępnych na rynku.

Czy warto zdecydować się na zakup samochodu z autokomisu

Ogólnie można powiedzieć, że kupno auta z komisu to dobre rozwiązanie, ale warto je odpowiednio przemyśleć. Nie ma praktycznie żadnej różnicy między zakupem modelu od prywatnego właściciela a firmy. Zawsze należy upewnić się, czy w samochodzie wszystko działa, nic nie szwankuje lub nie wymaga wkładu finansowego. Właśnie dlatego polecamy wybierać się na oględziny z mechanikiem. Jego specjalistyczna wiedza może w niektórych przypadkach okazać się wręcz nieoceniona, a nawet uchronić przed nietrafioną inwestycją. Nie należy bać się pojazdów z autokomisu – to pojazdy nieróżniące się niczym od proponowanych przez prywatnych sprzedawców.

Ostatnio dodane wpisy
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?
Złomowanie czy sprzedaż starego samochodu?

Rzadko kto ma do czynienia ze złomowaniem samochodu częściej, niż raz w życiu. Zazwyczaj sprzedajemy auta używane znacznie szybciej, niż ich użytkowanie stanie się nieopłacalne, dlatego też proces ten w wielu z nas wywołuje uzasadnione obawy. (więcej…)

Jaki skup samochodów wybrać?
Jaki skup samochodów wybrać?

Sprzedaż auta zawsze wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Dla jednych jest to strata czasu, a dla innych sporo niebezpieczeństw, przez które wielu zmotoryzowanych najchętniej całkowicie by uniknęło sprzedaży swojego samochodu. (więcej…)

Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?
Auto powypadkowe – jak je legalnie zezłomować?

Co zrobić z wrakiem swojego samochodu po jego uszkodzeniu uniemożliwiającym przeprowadzenie naprawy? Bardzo często usterki wynikające np. z wypadku są na tyle duże, że ich usunięcie może łączyć się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi i wieloma trudnościami w kwestii bezpieczeństwa. (więcej…)