Czy można zezłomować auto będąc współwłaścicielem? Upoważnienie do złomowania?

Czy można zezłomować auto będąc współwłaścicielem? Upoważnienie do złomowania?

Sprzedaż samochodów używanych oraz złomowanie aut, które nie nadają się do dalszej eksploatacji, czyli tak zwana autokasacja, to bardzo powszechne zjawisko, które pozwala na całkowicie legalne i ekonomiczne pozbycie się niechcianego już pojazdu. Złomowanie samochodu jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli auto nie nadaje się do bezpiecznego i bezkolizyjnego poruszania się po nawierzchni, dlatego warto zastanowić się, jakie warunki należy spełniać, aby bezproblemowo oddać samochód do stacji demontażu.

Wymagana dokumentacja

Jeśli jesteś jedynym właścicielem samochodu, który chciałbyś przeznaczyć do złomowania, procedura jest absolutnie bezproblemowa i nie wymaga żadnej zbędnej dokumentacji. Trudności zaczynają się dopiero wtedy, kiedy auto zarejestrowane jest na dwie lub więcej osób. Aby dokonać demontażu danego auta, wszyscy współwłaściciele powinni być obecni podczas oddawania pojazdu do kasacji. Niekiedy jednak zdarzają się sytuacje, w których niestety może wziąć udział tylko jeden współwłaściciel. Co wówczas? Czy złomowanie auta przestaje być możliwe? Otóż odpowiedź brzmi – nie, nic z tych rzeczy. Kiedy jesteś współwłaścicielem i zamierzasz udać się do stacji demontażu, powinieneś przygotować odpowiedni dokument, jakim jest upoważnienie do złomowania samochodu. Taki dokument powinien zawierać wszelkie istotne dane drugiego właściciela oraz dołączone ksero dowodu osobistego, aby pracownik stacji mógł bezproblemowo potwierdzić tożsamość oraz zgodę na kasację pojazdu. Dzięki temu cała procedura powinna pójść sprawnie i szybko.

Złomowanie auta, jeśli jesteś współwłaścicielem

Upoważnienie do wyzłomowania pojazdu to bardzo istotny element, jeśli chcesz oddać samochód do demontażu w przypadku, gdy jesteś jedynie współwłaścicielem. Nie jest możliwa kasacja auta bez wyrażenia zgody przez wszystkich właścicieli, ponieważ według procedur, każda osoba, która jest upoważniona do zarządzania samochodem, ma prawo do pełnej świadomości oraz decydowania w sprawie przyszłego przeznaczenia auta. Nieważne, czy jest to zezłomowanie, czy sprzedaż na części – każda decyzja powinna być podejmowana wspólnie, za zgodą obu współwłaścicieli. Dzięki temu unikniemy wszelkich późniejszych nieprzyjemności, które niestety zdarzają się bardzo często, co finalnie przekłada się na wiarygodność posiadacza danego auta. Zatem, jeśli zadbamy o upoważnienie do złomowania pojazdu, śmiało możemy udać się do stacji demontażu, żeby zdemontować auto.

Ostatnio dodane wpisy
Co zrobić z uszkodzonym autem
Co zrobić z uszkodzonym autem

Uszkodzony pojazd- Co można w takim wypadku zrobić?

Awaria silnika, czy też niesprawny układ hamulcowy, to dosyć poważne awarie. Najczęściej są one spowodowanie w wyniku wypadków drogowych. Tego rodzaju problemy mogą być przede wszystkim bardzo kosztowne w naprawie. Oczywiście można się przemęczyć i w takim przypadku zlecić naprawę w warsztacie samochodowym. Natomiast jeśli jednak pojazd jest starszym modelem i ma również bardzo duży przebieg, to naprawy są nieopłacalne. Warto zaznaczyć, że są jednak inne sposoby na poradzenie sobie z problemem, jak uszkodzony samochód. (więcej…)
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Jesteś z Torunia ? Kiedy oddać auto na skup?
Kiedy chcesz pozbyć się swojego wysłużonego lub stosunkowo nowego samochodu, który nie jest Ci już potrzebny, masz kilka możliwości do wyboru. Jedną z nich jest odsprzedaż samochodu firmom (takim jak auto-kurek.pl), które się w tym specjalizują. Czy jest to opłacalne? Dużo zależy od marki samochodu, roku produkcji oraz stanu technicznego? Kiedy warto oddać auto na skup? Odpowiedzi na powyższe pytania szukaj w naszym artykule! (więcej…)
Skup aut czy komis samochodowy ?
Skup aut czy komis samochodowy ?
Decyzja między skupem a komisem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby sprzedającej samochód. Skup aut to miejsce, w którym można sprzedać swój samochód za gotówkę. Zazwyczaj skupy oferują szybką transakcję i są w stanie zapłacić więcej niż komis samochodowy, ponieważ nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem i reklamą samochodu. (więcej…)